Sosyal Media
sefa

Huawei Mate Xs 2 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Huawei markasının yeni katlanabilir akıllı telefonu Mate Xs 2 tanıtıldı. Bu cihaz 2020 yılında tanıtılan Huawei Mate Xs 2’nin doğrudan halefi oluyor. Cihazın normal katlanabilir cihazlara göre farklı bir özelliğe sahip olduğu biliniyor.

Sahip olduğu özellikte katlanabilir akıllı telefon görmek mümkün değil. Cihazın tek bir ekranı var ve bu ekran ortadan ikiye katlanabiliyor. Diğer akıllı cihazlarda olduğu gibi dışa doğru katlanıyor. Tek ekranlı bir akıllı cihaz olması güzel olarak anlaşılabilir. Ancak, durum pek öyle değil. Cihaz, kullanıma başladığında ve ekranı katla olduğunda arka kısımda kalan ekranı da sürekli olarak açık kalmak zorunda kalıyor. Tek ekranlı olduğu için ekranın bir kısmını kullanıma kapatmak mümkün olmuyor.

Ekranın arka kısmı, çıkıntı yapan arka kameranın hemen yanında yer alıyor. Bu şerit Mate X’lerde olduğu gibi, açıldığında telefonu tutmak için bir çentik görevi görüyor. Cihaz katlandığında ekran bu kamera şeridi ile aynı hizaya geliyor. Tekrar açmak için kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

Huawei Mate Xs 2 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Huawei Mate Xs 2, Eagle Wing Menteşe Türüne Sahip

Huawei Mate Xs 2 akıllı telefon, Eagle Wing olarak bilinen çelik menteşe kullanıyor. Şirket bu cihazın selefine kıyas ile düşme önleme, darbe ve ekstrüzyon özelliklerini geliştirdiğini belirtti. Ekran, dört katmanlı kompozit destekli bir yapı kullanıyor. Akıllı cihazın sağ üst köşesinde bir kamera deliği olduğu görülüyor. Bu biraz ilginç bir tasarım. Çünkü; birçok kişi Mate X’lerde olduğu gibi herhangi bir ekran deliği olsun istemiyordu. Ekranın neredeyse yarısı ile arkaya bakan kameraları kullanabileceğiniz için böyle bir tasarıma gerçekten ihtiyaç yoktu.

Akıllı cihaz 120 Hz tazeleme hızı destekli 7.8 inç 2480 x 220 OLED ekran ile geliyor. Ek olarak 240 Hz dokunmatik örnekleme hızı sunabiliyor. Katlandığında, geriye 120 Hz yenileme hızına sahip 6.5 inç 2480 x 1176 OLED ekran kalıyor. Bu teknik detaylar böyle bir cihaz için oldukça yeterlidir. Tek ekranlı olmasının da dezavantajları olduğu kadar avantajları da var. Ekran katlandığında geriye kalan kullanım alanı da bu avantajların en iyisi denilebilir.


Yorum yap

*