Sosyal Media
sengul

Huawei MateBook X Pro, Türkiye'de Satışa Sunuldu

Ülkemizde akıllı telefon sektöründe oldukça başarılı olan Huawei, bu başarısını çıkardığı diğer teknoloji ürünleri ile de sürdürmek istiyor. Huawei, bu kapsamda yeni çıkardığı güçlü donanım özelliklerine sahip MateBook X Pro dizüstü bilgisayarını Türkiye’de satışa sundu.

MateBook X Pro, Huawei’in şu ana kadarki en güçlü dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor.

Huawei MateBook X Pro

Oldukça ince çerçevelere sahip olan MateBook X Pro, “Ultra FullView” diye adlandırılan tasarıma sahip. Bu sayede bilgisayar, kullanıcılarına yüzde 91 gibi yüksek bir ekran gövde oranı sunuyor.

13.9 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelen MateBook X Pro, 3000x2000 piksel çözünürlük, 1500:1 kontrast ve 450 nit parlaklığı özelliklerine sahip. Ayrıca sRGB renk gamının tamamını gösterebilen ekran, dokunmatik kontrol desteğine de sahip.


10. nesil Intel Core i7-10510U ve i5-10210U işlemcilerden güç alan Huawei MateBook X Pro, 16 GB LPDDR3 RAM bellek ve 2 GB kapasiteli NVIDIA GeForce MX250 ekran kartına sahip. Ayrıca bilgisayarda 56Wh kapasiteli bir batarya bulunuyor.

MateBook X Pro’nun bağlantı noktalarına baktığımızda ise iki adet USB Type-C, bir adet USB Type-A, bir adet de 3,5 mm kulaklık girişi bizleri karşılıyor. Ayrıca bilgisayarda bulunan SuperCharge destekli USB Type-C girişi, kullanıcılarına 65W hızlı şarj imkanı sunuyor.

Huawei MateBook X Pro Fiyat

Huawei’in üst düzey özellikleri sahip yeni dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro’nun 10. nesil Intel Core i7-10510U işlemcili versiyonu 14.999 TL fiyat etiketinden satışa sunuluş durumda.

 Yorum yap

*