Sosyal Media
sefa

Huawei P30 Pro'nun 4-Lensli Kamerası Doğrulandı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei yeni amiral gemisi modeli Huawei P30 Pro'nun lansmanı için son hazırlıklarını yapıyor. Şirket 26 Mart tarihinde Paris'te düzenlenecek lansman etkinliği için hazırladığı davetiyeleri dağıtmaya başladı bile. Şimdiye kadar her şey yolundaydı ta ki şirketin yöneticilerinden biri olan Richard Yu'nun kaza eseri, akıllı telefonun 4-lensten oluşan ana kamera sistemine sahip olacağını doğrulayana kadar.


Richard Yu bu tarafından paylaşılan gönderide Huawei P30 Pro modeli ile çekilmiş bazı fotoğraf örnekleri bulunuyor. Ancak Weibo sitesinde paylaşılan fotoğraf örneklerinde akıllı telefonun 4-kameraya sahip olduğunu belirten bir ibare mevcut.

Tüm bunların dışında akıllı telefon aynı zamanda kayıpsız optik zoom özelliği de sunuyor. Huawei P30 Pro görüntü kalitesinden herhangi bir kayıp vermeden 5X zoom yapabilecek.


Huawei P30 Pro ve P30 modelleri su damlası çentiğe ve OLED panele sahip olacak. Her iki modelde de ekran üzerine konumlandırılmış parmak izi sensörleri kullanılıyor. Modellerden P30 Pro 4-lensli kamera sistemine sahip iken P30'da sadece 3-lens kullanılacak. Her iki akıllı telefonda kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü olarak çıkacak ve şirketin işlemci tarafındaki amiral modeli Kirin 980 kullanacak.

Cihazların ülkemizde ne zaman satışa sunulacak ise henüz belli değil ancak akıllı telefonların önümüzdeki ay içerisinde Paris'te düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacağını hatırlatalım.


Yorum yap

*