Sosyal Media
sefa

iMovie 3.0 Güncellemesinin Temel Özellikleri Nelerdir?

iOS, iPadOS ve macOS işletim sistemlerinde kullanıcılara sunulan iMovie, 3.0 güncellemesi ile birlikte yepyeni özelliklere sahip oluyor. Bu en güncel iMovie sürümü ile birçok şeyi video üretmek artık hiç olmadığı kadar kolay. Güncelleştirme ile birlikte kullanıcıları bekleyen yeni özellikler bu yazımızda sizleri bekliyor!

iMovie 3.0 Güncellemesi ile Tüm İşleriniz Kolaylaşacaktır!

iMovie Apple şirketi tarafından geliştirilen ve iOS işletim sistemi üzerinde çalışan bir video düzenleme yazılımıdır. İlk olarak 1999 yılında FireWire özellikli ilk tüketici Mac modeli olan iMac G3 ile birlikte Mac OS 8 uygulaması olarak piyasaya sürülmüştür. iTunes, iDVD, iWeb, iPhoto ve GarageBand uygulamaları ile birlikte iLife yazılım donanımının bir parçasıdır. Sürüm 3’ten bugüne iMovie, Mac için iLife paketi ile birlikte gelen OS X yazılımıdır. 2003 yılından bugüne kadar iMovie tüm yeni Mac bilgisayarlarına ücretsiz olarak entegre edilmiştir. iMovie, çoğu MiniDV format dijital video kameradaki FireWire arayüzünü ya da sistemin USB bağlantı noktasını kullanarak Mac’e video çekimi yapmaktadır. Ek olarak sabit diskten video ve fotoğraf dosyalarını içe aktarabilme özelliğine sahiptir. Bu programda, kullanıcılar fotoğraf ve video düzenleme yapabilmektedir. Temel renk düzeltme, video geliştirme araçları, geçişler ve slaytlar dahil olmak üzere başlık, tema, müzik ve efektler ekleyebilmektedir.

iOS 3.0 Güncellemesinin Temel Özellikleri Nelerdir

iMovie, sürüm 5 ile HDV video kameralarından yüksek tanımlı video, sonra ki sürümlerde ise AVCHD kameralar veya QuickTime dosyalarından sıkıştırılmış video işleyebilmektedir. Bunu kolaylaştırabilmek için iMovie, Apple şirketinin Intermediate Codec’i bir QuickTime bileşeni olarak sisteme yükleyebilmektedir. iMovie, bu bileşeni kullanarak HD videoyu içe aktarma üzerine kodlar ve QuickTime dosya biçiminde depolamaktadır. Magic Movie, iMovie güncellemesinde en çok dikkat çeken özellik olmuştur. Yeni özellikler sayesinde kullanıcılar galerideki klipleri bir araya getirerek otomatik video oluşturabilecek. Kitaplıktan albüm, fotoğraf veya video seçildikten sonra yapay zeka desteği ile görüntülerin en iyi kısımları işleniyor. Şirket, video üretirken vakit kaybetmek istemeyen kullanıcılar için de bir özellik tanıtmıştır. Resimli Taslak isimli özelliği sayesinde kullanıcılar, önceden hazırlanan 20 taslağı kullanabilmektedir. Taslaklarda yer alan istenilen herhangi bir görüntüyü videoya anlık olarak ekleyebiliyorsunuz. iMovie güncellemesi, sosyal platformlar için içerik üreten kullanıcıların oldukça işine yarar bir sürüm haline gelmiştir. iMovie, 3.0 versiyonu ile eklenen yeni yetenekleri ile ücretli programları aratmayacak bir video düzenleme aracı olmuş durumda.


Yorum yap

*