Sosyal Media
sengul

Instagram'a Yeşil Nokta Güncellemesi

Gün geçmiyor ki Instagram'a yeni bir güncelleme gelmesin, bugünlerde duyurulan yeni özellik sayesinde Instagram’da sessiz sedasız gezme dönemi tarihe karıştı. Son güncelleme ile birlikte profil resminizin yanında çıkan yeşil nokta sitede aktif olduğunuz anlamına geliyor. Yani cevap vermediğiniz mesajlarınız varsa dikkat etmenizi öneririz bizden söylemesi...

Yeşil nokta, uygulamaya girdiğimiz zaman mesajlaşma bölümünde tam profil fotoğrafımızın yanında beliriyor. Bu da demek oluyor ki daha önce konuştuğunuz kişiler sizin o anda aktif olduğunuzu anlayabiliyor. Yalnız bu ibare sadece sizi takip eden veya daha önce mesajlaştığınız kişiler tarafından görülebiliyor belirtelim. Bu arada bu özelliği ayarlardan kapatabilirsiniz kullanmak zorunda değilsiniz haberiniz olsun.


Tam olarak anlam veremediğimiz nokta ise; Instagram, zaten en son ne zaman aktif olduğumuzu belirten bir güncelleme yapmıştı. Her ne kadar belli belirsiz gri bir yazı ile belirtiliyor olsa da böyle facebookvari bir güncellemeye ihtiyaç var mıydı tartışılır. Çünkü çoğu kullanıcının Instagram’ı olduğu şekilde sevdiğini biliyoruz ve Instagram’ın fotoğraf ve video paylaşım platformundan ziyade bir mesajlaşma uygulamasına dönüşüyor olması biraz hayal kırıklığı yaratmıyor değil. Aslında Facebook, satın aldığı uygulamalarda bu tarz radikal değişiklikleri sürekli yapıyor ve ne yazık ki bir gün o sevdiğiniz uygulamayı kullanmadığınızı fark ediyorsunuz ama kullanmaktan da bir türlü vazgeçemiyorsunuz.

Instagram, birçok güzel güncelleme de yapıyor hakkını verelim ama kullanıcılarını pek dinlemiyor anlaşılan. Uzun süredir ısrarla geri istenilen kronolojik timeline yerine ne zaman online olduğunuzu gösteren yeşil bir nokta gelmesinin, Instagram kullanıcılarını mutlu edeceği pek düşünmüyoruz.

Uzun lafın kısası, bırakın Instagram, Instagram olarak kalsın çünkü ikinci bir Facebook'a ihtiyacımız yok. Her konuda olduğu gibi uygulama ve güncellemeler konusunda da özgün olmakta fayda var diye düşünüyoruz. Söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar…

Yorum yap

*