Sosyal Media
sengul

Instagram'da Etkileşimi Arttıran Yeni Özellik

Günümüz dünyası dijitalleşme üzerinden dönüyor. Çağa ayak uydurmak için markalar tarafından yeni teknolojiler üretiliyor, var olan cihaz ve uygulamalar geride kalmamak için sık sık güncelleme gerçekleştiriyor. Piyasaya sunulduğu ilk günden bu yana geniş bir kullanıcı kitlesi edinen Instagram da popülerliğini korumaya çalışıyor.

Kullanıcılar akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla Instagram sayfasında gezinmeyi çok sevdi. Uygulama, kullanıcı memnuniyetini arttırmak için güncellemeler gerçekleştiriyor. Yine, güncel bir özellik ile gündeme geldi. Yeni özellik, hikaye beğenileri ile ilgili oldu.

Instagram Özel Hikaye Beğeni Özelliği Ekran Görüntüsü

“Özel Hikaye Beğenileri” adlı özellik sayesinde kullanıcılar hikayeleri “like”layabilecek. Uygulama evrenine sonradan dahil olan hikayeler kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırdı. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların hikayerlerine emoji ya da yorum bırakarak beğeni yapabiliyordu. Gönderilen mesaj ve emoji paylaşım yapan kişinin DM kutusunda görüntüleniyor. Bu durum, etkileşimi karmaşıklaştıran bir özellik olarak değerlendirilebilir. Instagram, bu süreci daha sade ve basit hale getirmek amacıyla hikaye beğeni özelliğini duyurdu. DM göndermeden hikaye beğenmeyi mümkün kılan özellik, Instagram başkanı Adam Mosseri tarafından duyuruldu. 

Adam Mosseri'nin Özel Hikaye Beğeni Özelliği Hakkında Attığı Tweet

Özel Hikaye Beğenileri, kademeli olarak kullanıcılara sunulacak. Beğeni görüntüleme kullanıcılara özel olacak, takipçiler beğeni sayısını göremeyecek. Kim bilir belki ilerleyen zamanlarda başka bir güncelleme ile bu özellik değişir.


Yorum yap

*