Sosyal Media
sefa

Instagram’da Silinen Gönderiler Nasıl Kurtarılır

Dünyanın en yaygın kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarının oldukça beğeneceği bir özelliği uygulamaya getirdi. “Yakın zaman önce silinenler” ismindeki yeni özellik sayesinde kullanıcılar, silmiş oldukları hikâye ve postlarını geri yükleyebilecekler.

30 gün öncesine kadar olan gönderileri geri getirmeye olanak sağlayan yeni özellik, çoğu kullanıcının hoşuna gideceğe benziyor. Instagram yaptığı açıklamada, bu özelliğin kullanıma sunulmasındaki en önemli nedenin hack saldırıları olduğunu belirtti. Artık Inastagram, silinen post veya gönderiyi 30 gün boyunca kendi sunucusunda tutmaya devam edecek. Kalıcı olarak silinmek istenen gönderiler ise kısa mesaj veya e-posta ile hesap sahipleri doğrulandıktan sonra onaylanacak.

Bu özelliğin şu faydası olacak. Örneğin hesabınız hacklendi tüm gönderileriniz hacklenen tarafından silindi. Siz hesabınızı geri aldığınızda son 30 gün içerisinde silinen tüm gönderilerinizi kurtarabileceksiniz.


Son 24 Saatlik Hikâyeler Geri Getirilebilecek

Silinen gönderiler 30 gün Instagram’ın kendi sunucusunda koruma altına alınsa da hikayeler için ufuk bir istisna bulunuyor. Yani yalnızca 24 saat öncesinin silinen hikayeleri geri getirilebiliyor.

Silinen Instagram Gönderileri Nasıl Geri Getirilecek

Şimdilik bazı bölgelerde kullanıma sunulan yeni özellik, kısa süre içerisinde tüm Instagram kullanıcıları için yayınlanacak. Özelliğin sizin Instagram hesabınıza gelip gelmediğini Ayarlar >> Hesap >> Son Silinmiş adımlarını izleyebilirsiniz.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Zeynep Delikanlı 16/05/2021 02:57

    İnstagramda birisinin gönderisini sildim onu nasıl geri getirebilirim