Sosyal Media
sengul

Instagram'da Takipçi Sayısını Arttırmanın Yolları?

Son dönemlerin en popüler video ve fotoğraf paylaşım platformlarında bir olan Instagram, hem bireysel hem de kurumsal bir çok alanda kullanıcılara sahip. Bu platformadaki kullanıcıların en önemli amaçlarında biri de yaptıkları paylaşımların daha çok insana ulaşması. Bunun için de hiç kuşkusuz kullanıcıların takipçi sayısının yüksek olması gerekiyor. Yani kullanıcların ne kadar takipçi sayısı yüksek ise o kadar fazla kullanıcıya ve kitleye ulaşırlar.

Biz de bu yazımızda sizler ile Instagram'da kullanıcı sayınızı nasıl arttırabilirsiniz onu paylaşıyoruz.

1- Doğru Hastag Kullanın.

Instagram kullanıcılarının takipçi sayılarını artırmalarının yollarından biri hiç kuşkusuz hastag kullanımı. Ancak hastag, doğru bir şeklide kullanılmadığı zaman uzun süreli pek bir işe yaramayacaktır.

Instagram'ın politikası gereği kullanıcılar, yapmış olduğu paylaşımlarda en fazla 30 hastag kullanabiliyor. Kullanıcıların çoğu da yapmış oldukları paylaşımlarda bu sayıyının tamamını kullanıyor. Böylelikle kullanıcıların takipçi sayısı kısa sürede hızlı bir atış gösteriyor. Ancak hastags doğru bir şekilde kullanılmadığı zaman bir süre sonra takipçi sayısı hızla azalmaya başlıyor.

Siz de takipçi sayınızın kalcı olmasını istiyorsanız; hastaglerinizi belirli sayıda ve yapmış olduğunuz paylaşımlarla alakalı seçin. Ayrıca biraz da popüler hastag kullanmaya özen gösterin. Böyle yaparsanız takipçi sayınızda hızlı bir şeklide artış yaşanacak ve takipçileriniz de uzun soluklu ve kalıcı olacaktır.


2- Düzenli ve Belirli Aralıklarla Paylaşımda Bulunun.

Insatgram'da takipçi sayısını artırmanın bir diğer yolu da tabi ki istikrar. Insatgaram sayfanızın sürekli güncel olmasına çok dikkat edin. Paylaşımlarınızı mutlaka düzenli, uygun zamanda ve belirli aralıklarla yapın. Bunları yaptığınızda hesabınız sürekli olarak güncel kalacak ve takipçileriniz de sizi takip etmeyi sürdürecektir.


3- Paylaşımlarınızın Kopuk Olmamasına Dikkat Edin.

Kazandığınız takipçileri korumanın en önemli yollarında biri de hiç kuşkusuz paylaşımlarınızın kopuk olmaması. Yani yapmış olduğunuz paylaşımlarınızın bir bütünlük arz etmesi gerekiyor.

Hesabınızdan bir gün yemek tarifi bir gün manzara resmi başka bir gün de kıyafet resmi paylaşırsanız takipçi sayınızın azaldığını göreceksniz. Yani kısacası, hesabınızı hangi amaçla kullanıyorsanız onunla ilgili paylaşımlarda bulunmalısınız ve hastaglerinizi paylaşımlarınıza uygun seçmelisiniz.


4- Filtreler Kullanın.

Instagram'ın kullanıcılarına sunduğu önemli özelliklerden biride filtre ve efektlerdir. Filtre ve efektleri kullanarak paylaşacağınız fotoğrafları daha etkileyici, daha gösterişli ve daha canlı hale getirebilirsiniz. İşinize yarayacak ve size daha fazla beğeni kazandıracak filtreleri bulup onları kullanmalısınız.


5- Etkileşim Halinde Olun.

Instagram hesabınızda sürekli etkileşim halinde olun. Hesabınızın çizgisinde olan diğer hesaplarla etkileşim halinde olmanız size büyük avataj sağlayacaktır. Diğer hesapların paylaşımları hakkında yorum yapıp, paylaşımlarını beğenmeniz kullanıcıların size yönelmesini ve zamanla sizi de takip etmeleriniz sağlaycaktır.


6- Instagram Stories'i Kullanın.

Son dönemde herkesin sıklıkla kullandığı Instagram Stories'i sizde etkin bir şekilde kullanın. Böylece hem kullanıcılarınıza kendinizi unutturmamış olur hem de diğer kullanıcıları kendi sayfanıza yönlendirmiş olursunuz. Bu paylaşımları belirli aralıklarla ve sürekli yapmanız takipçi sayınızı artırmanızda size çok büyük katkı sağlayacaktır. 
Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Hi 05/01/2022 07:00

    Truth is, I’m crazy for you. And everyone can see that but you.