Sosyal Media
sefa

Instagram, Hassas İçeriklerin Kontrolünü Sağlamlaştırıyor

The Verge’ye göre Instagram şirketi hassas içeriklerin kontrolünü artık keşfet sayfasının ilerisini de taşıyor ve platformun neredeyse tüm alanlarını kapsıyor. Instagram platformunun içerik kontrolü, geleneksel olarak sadece keşfet sayfasına geçerli olacak ve Instagram kullanıcılarının belirlediği ayarlar ve arama gibi diğer bölümleri etkilemeyecek. Ancak, bu kural çok yakın bir zamanda değişecek. Instagram, yayınladığı blog gönderisinde hassas içerik kontrolü özelliğini artık özet akışı, arama, hashtag sayfaları, reels videoları ve takip edebileceğiniz hesapları kapsayacak. Yeni kapalı alanlar daha çok Instagram’ın algoritması tarafından önerilecek.

Instagram Hassas İçeriklerin Kontrolünü Artık En iyi Şekilde Sağlayacak!

Bu sayfanın ayar kısmı bazı hassas içerikleri gösteren varsayılan olarak Standart’a ayarlanmış olarak gelecek. Ancak, daha fazla görmek için Daha Fazla seçeneğine tıklamanız gerekecek. En az hassas içeriği görüntülemek için Daha Az’ı seçmeniz gerekecek. Diğer butonuna basmak, Instagram’da tüm hassas içerikleri görebileceğiniz anlamına gelmiyor. Instagram, hassas içerik konusunda gerçekten tüm içerikleri kaldırmaya devam ediyor. Kurallara uymayan içerik üreticilerine asla taviz vermiyor. Özellikle son zamanlarda bu gibi sosyal medya platformlarının üzerine çok geliniyor. Dolayısıyla bu gibi tedbirlerin alınması şart haline geldi.

Instagram, Hassas İçeriklerin Kontrolünü Sağlamlaştırıyor

Instagram ek olarak İzin Ver, Sınırla ve Daha Fazlasını Sınırla geçişlerinin yer aldığı üç farklı yeni geçiş tanıttı. Bu geçişler, filtreleme ölçeğini belirliyor. Özellik ile alakalı ilgili ayarlar sayfasında artık Daha Fazla, Standart, Daha Az şeklinde seçenek olarak görülecek. Uygulanan filtrelerin ölçeğini belirlemenizi sağlayan geçişler bu şekilde yer alacak. Bu değişiklik iyi niyet ile yapılmış olsa bile bazı içerik oluşturucular yeni filtrelerin içeriklerini nasıl ele aldığı konusunda endişeli durumda. Hassas içerik kontrolü özelliğinin ilk kullanıma sunulmasından sonra sanat, cinsellik ve dövme üzerine çalışan içerik oluşturucu kişiler, içeriklerine uygulanan filtrelerden şikayet etmişti. Ancak, Instagram platformunun sözcüsü davayı reddetti ve hatta yeni özelliğin bazı içerik oluşturucuların görünürlüğünü artırabileceğini bildirdi.


Yorum yap

*