Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Instagram hesabınızdan eğer sıkıldıysanız ve silmeyi düşünüyorsanız, hesabınızı tamamen silmek yerine geçici bir süreliğine devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece bir süre sonra tekrar Instagram kullanmak istediğinizde eski hesabınızı kolay bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.Instagram hesabınızı devre dışı bırakmak için Instagram’ın Web sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Çünkü iOS ve Android uygulamaları içerisinde bu işlemi gerçekleştirmek mümkün değil. Telefon, tablet veya masaüstü bilgisayarınızdan Instagram’ın tarayıcı sayfasına gidin. Bu sayfadan kullanıcı adınız ve şifreniz ile normal oturum açın. Oturum açtıktan sonra sağ üstte bulunan kişi simgesine tıklayın ve ardından “Profil Düzenle”yi açın. Sonrasında sayfanın aşağısında “Geçici Olarak Hesabımı Devre Dışı Bırak” düğmesine basın.
Bu işlemleri yaptıktan sonra size neden hesabınızı devre dışı bırakmak istediğiniz sorulacak ve son olarak şifreniz istenecek. Tüm bu adımları geçtikten sonra artık hesabınızı devre dışı bırakmış olacaksınız. Hepsi bu kadar.

Devre dışı bırakmış olduğunuz Instagram hesabınız tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız bu oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken sadece Instagram’ın Web sitesine gidip hesap bilgileriniz ile oturum açmanız. Böylece hesabınız tekrar aktif hale gelecektir.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Mirza 26/08/2019 13:51

    anımadım mirza