Sosyal Media
yunus

Instagram Hikayeleriniz Otomatik Olarak Kaydedilebilecek

Instagram’ın hikayeler özelliği, kullanıma sunulduğu ilk andan itibaren çoğu kullanıcı tarafından çok beğenildi. Böylece kullanıcılar kısa ve kaliteli kayıtlar oluşturup bunları dilediği şekilde paylaşabiliyor. Ancak sevilmeyen tarafı ise hikayelerin 24 saat sonra kayboluyor olması.

Hikayeleri 24 saat sonra da görmek isteyenler, çözümü bunları telefonlarına kaydetmede bulmuştu. Instagram, bunu hissetmiş olmalı ki hikayelerin tek bir yerde rahatça saklanabileceği, yeni “Hikayeler Arşivi” özelliğini kullanıma sundu. Artık hikayeler, 24 saatin sonunda kaybolsa da hikayeler arşivinde yer alacak.

Hikayeler Arşivi

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde hikayeleriniz artık “Hikayeler Arşivi”ne otomatik olarak kaydedilecek. Bunun en güzel yanı da, kaydetmek için ekstra bir şey yapmıyor olmanız. Instagram, yeni güncellemeyi takiben, bu özelliği kullanıma sunacak. Böylece hikayeleriniz sona erdiği andan itibaren arşive kaydedilecek. Siz de daha sonra bu hikayenize ulaşabilecek hatta “Öne çıkanlar” özelliği ile de hikayenizi yeniden profilinizde görüntüleyebileceksiniz.


Hikayeler Arşivini kullanmak oldukça kolay. Arşivinize profil sayfanızdaki “Arşiv” simgesine dokunarak ulaşabileceksiniz. Hikayelerinizi izlemek için ise istediğiniz birinin üzerine dokunmanız yeterli. Ayrıca bu hikayelerinizden beğendiklerinizi de “Öne Çıkanlar” özelliği sayesinde de tekrar paylaşmanız mümkün.


Tekrar paylaşmak istemeyeceğiniz ve kimse tarafından tekrar görünmesini arzu etmeyeceğiniz bir hikayeniz varsa endişelenmenize gerek yok. Çünkü oluşan arşivinizi sizin dışınızda kimse göremiyor. Ayrıca otomatik arşivleme özelliğini beğenmediyseniz profil ayarlarınızdan bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 Yorum yap

*