Sosyal Media
sengul

Instagram İçin Yeni Bir Güncelleme Daha Yayınladı

Instagram, yeşil nokta güncellemesinin ardından yeni bir güncelleme daha yayınladı. Önceden takibi bırakma esnasında kullanıcılara sorulan soru artık yeni güncellemeden sonra olmayacak.

Instagram, birini yanlışlıkla takipten çıkarmayı önlemek için kullanıcılarına ek önlem olarak soru özelliğini kullanıyordu. Bu özellik, gerçek manada sizleri takip edenler için korumacı oluyordu ve takip bırakma kazlarının önüne geçiyordu.

İstemeyerek ve yanlışlıkla yapılan takip bırakma hatalarını önlemek için böyle bir soru yönelten Instagram’ın, yeni güncelleme ile bu özelliği kaldırmasına kullanıcıların bazıları tepki gösterdi.

Artık yanlışlıkla da olsa takipçilerinizden birini takipten çıkardığınızda, karşınıza bir uyarı gelmeyecek ve bu işlem hemen gerçekleşecek. Takipten çıkan kişinin sizi tekrar takip etmesini istiyorsanız, onunla iletişime geçebilirsiniz. Ya da kullanıcı bu durumu fark ettiğinde sizi tekrar takip etmek istiyorsa takip etmeye başlayacaktır.


Instagram’ın ne den böyle bir güncelleme yayınladığını kimse bilmese de, çoğu kullanıcının bu durumu pek olumlu karşılamadığı gelen bilgiler arasında.

 Yorum yap

*