Sosyal Media
sefa

Instagram Reels Yenilendi! Artık 90 Saniye

Instagram platformu reels videoların süresini değiştirme kararı aldı. Normal şartlarda 60 saniye olan video süresi 90 saniyeye çıkartıldı. Platformun neden böyle bir değişiklik yaptığı bilinmiyor. Ancak, 30 saniyelik bir fark ile 90 saniyeye çıkartıldı. Reels videoları ilk olarak TikTok uygulaması ile furya olmuştu. Daha sonradan bu furyaya katılan Instagram, TikTok videoları gibi çekilen video formatına Reels adı verdi. TikTok uygulamasında da 60 saniyelik videolar mevcuttu. Instagram bu video süresini yeni aldığı bir karar ile 90 saniyeye çıkarttı.

Instagram Reels Videoları Artık 90 Saniye!

Instagram’ın yaptığı tek değişiklik bu değil. Platform, Reels videoları ile ilgili birtakım ek özellikleri duyurdu. Reels içeriğini artırmak için artık daha fazla ses efektlerini kullanabileceksiniz. YouTube ve diğer markaların Reels videolarından elde ettiği kazançları göz önünde bulundurursak, Instagram’ın Reels formatını sürekli güncel tutması şaşırılacak bir durum değil. Özellikle efektler konusunda gerçekten zengin bir platform haline geldi. Ses demişken, efektlerin yanı sıra harici olarak ses eklemesi yapabileceksiniz. Bunu yapabilmek için kaydedilen videoya “Sesi İçe Aktar” butonuna bastıktan sonra istenilen sesi videoya aktarabileceksiniz. İçeriye aktarılacak sesin cihaz içerisinde kayıtlı olması gerekiyor.

Instagram Reels Yenilendi! Artık 90 Saniye

Reels konusunda ki yenilik sadece bu değil. Artık Reels videolarına etkileşimli çıkartma eklemekte mümkün hale geliyor. Bu özellik Instagram’da paylaşılan Story’lerde mümkündü. Ancak, Reels videoları için desteklenmiyordu. Gelen güncelleme ile birlikte artık Reels videolarında da etkileşimli çıkartma tercih edebileceksiniz. Bu gibi gelişmeler Instagram’ın Reels videolarına ne kadar çok önem verdiğini çok net bir şekilde gösterebiliyor. Hatta YouTube gibi akış platformları sadece Reels videoları üreten kişiler için ayrı bir fon ayırdı. Bu fon sayesinde Reels videosu üreten kişilerin daha çok içerik üretmelerini sağladılar. Reels videolarında ki yüksek talep markaların yeni bir konsepti haline geldi. Dolayısıyla bu alanda çok büyük geliştirmeler ve iyileştirmeler yapıyorlar. Yapılan iyileştirmeler ve geliştirmeler sayesinde hem platformda geçirilen süre uzatılıyor hem de etkileşim artırılıyor.


Yorum yap

*