Sosyal Media
sefa

Instagram, Yakın Tarihte Profilinizde ki Gönderileri Sabitlemenize Olanak Tanıyabilir!

Instagram platformu dünya genelinde en çok aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal paltformlarından biridir. Bazen, kullanıcılar şahsi hesaplarına oldukça fazla paylaşım yapabiliyor. Böyle bir durumda iken hesabınıza giren kişilerin tek bir gönderiye odaklanmasını istediğinizde, gösterilmesi gereken gönderiyi sürekli olarak paylaşmanız ve üst sıralarda tutmanız gerekir. Paylaşım yapılmaz ise gösterilmek istenilen gönderinin alt kısımlarda aranması gerekir. Instagram bu duruma bir çözüm getirerek, bir gönderinin profil içerisinde sabitlenmesine olanak tanıyabilir. Bu özelliğin şuan da test aşamasında olduğunu duyduk.

Bu özelliğe aslında yabancı olmayabilirsiniz. Özellikle, bir Twitter kullanıcısı iseniz bu özelliği bilebilirsiniz. Bir gönderi oluşturulduğunda, o gönderiyi profilin en üst kısmına sabitleyebiliyorsunuz. Kişilerin profili ziyaret ettiklerinde ilk gördükleri sabitlenmiş gönderiler olur. Bu özellik sayesinde sabitlenmiş gönderiler, yeni gönderilerinde üstüne çıkabiliyor.

Instagram Gönderi Sabitleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor!

Çok heyecan yapmadan önce şirketin bu özelliği bazı kullanıcılar ile test ettiğini bilmek gerekiyor. Uygulamanın beta sürümünü kullanıyorsanız bu özelliğe sahip olma şansınız oldukça yüksektir. Yine de denemekten zarar gelmezdi açıkçası. Google Play Store’da Instagram’ı bulun ve en son sürümü ile güncelleyin. Ardından uygulamayı açarak bir gönderinin üç noktasına tıklayın. O kısımda Profilinize Sabitleyin diye bir seçenek göreceksiniz. Görmüyorsanız, şanssızsınız demektir. Görüyorsanız, çok şanslısınız demektir.

Sabitlenmiş gönderi, diğer tüm gönderilerin üzerinde görünecektir. Güncel profil bilgilerinizi ve ardından profilinizde takip etmeniz için önerilen hesapları görüyorsunuz. Bunun altında hikayeleriniz yer alır. Bir gönderi sabitlendiğinde, gönderi ızgarasının hemen üzerinde ya da hikayelerinizin üzerine görünecek. Instagram’ın bu özelliği tam olarak ne zaman kullanıma sunacağına dair herhangi bir bilgi yok. Ancak, şirketin çok uzun bir zamandır bu özellik üzerinde çalıştığını biliyoruz. Alessandro Paluzzi, bu özellik hakkında 28 Ocak günü bir tweet paylaşmıştı. Bu özellik primetime ulaştığında, Instagram şirketinin bunun ile ilgili bir blog yazısı paylaşması beklenebilir. O güne kadar bu özelliğin ne zaman sunulacağı ve tam olarak nasıl görüneceği hakkında net bir bilgi edinemeyiz.


Yorum yap

*