Sosyal Media
yunus

Instagram Yüz Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Facebook, bünyesinde bulundurduğu Instagram’ı her geçen gün biraz daha ileriye götürmede kararlı görünüyor. Bu kapsamda Instagram'a yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şimdi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu yenilik ise yüz filtreleri. İşte Instagram’ın yüz filtre özelliğini kullanma yöntemi.

Siz de Instagram’ın yüz filtresi özelliğinden yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikli olarak Instagram’ın en son sürümüne sahip olmanız. Şuan itibari ile Instagram’ın yüz filtresi özelliği tüm ülkelerde kullanılır durumda.

Instagram’ın hikâyeler bölümünde çalışan bu özellikte bir birinden eğlenceli birçok yüz filtresi bulunuyor.

Uygulamayı en güncel haline yükselttikten sonra yapmanız gereken, uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranı sağa doğru kaydırmanız veya uygulamanın sol üstünde kamera butonuna basmanız. Instagram’ın hikâyeler bölümüne girdiğinizde aşağıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere ekranda bulunan ve kırmızı daire içine alınan butona bastığınızda değişik şekildeki yüz filtreleri ekrana gelecektir. Bunlardan dilediğinizi artık kullanabilirsiniz. Şunu da belirtelim ki bu özellik sadece fotoğraflarda değil, Boomerang ve video kayıtlarında da uygulanabiliyor.


Note: Bu yüz filtrelerini kullanarak fotoğraf çekmek istiyorsanız fotoğraf çekme butonuna basın. Eğer video kaydetmek istiyorsanız futoğraf çekme butonuna basılı tutun. Yorum yap

*