Sosyal Media
sengul

iOS 10’da iPhone ve iPad’te Ekran Videosu Nasıl Alınır?

Apple, iPhone ve iPad’te ekran videosunu kaydetme özelliğini iOS 10’da ne yazık ki sunmuyor. Böyle olunca iPhone ve iPad kullanıcıları telefon ve tabletlerinin ekran videolarını kayıt altına almak istediklerinde uygulama kullanmak zorunda kalıyor. Kullandıkları uygulama da genellikle QuickTime oluyor. Ancak bu işlem için QuickTime her zaman yeterli olamayabiliyor.

Acethinker firmasının öncülüğünde geliştirilen iPhone Screen Recorder isimli uygulama Windows ve macOS işletim sistemleri ile uyumlu olması ile dikkat çekiyor. Bu uygulama telefon ve tabletten ekran videosu almak isteyenlerin işini fazlasıyla yerine getirebiliyor. iPhone Screen Recorder ile iPhone veya iPad’i bilgisayara bağladığınızda; bunları PC ekranına yansıtabilir, bu sayede iPhone oyunlarını PC ekranında oynayabilir, ekran görüntüsü alabilir ve tabii ki de ekranın videosunu çekebilirsiniz.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Acethinker iPhone Screen Recorder ile yapacağınız ekran kayıtları HD kalitesinde oluyor. Dolayısıyla yaptığınız kayıtları HD kalitesinde izleme imkanı buluyorsunuz. Acethinker iPhone Screen Recorder ile iPhone'u hiç bir kabloya gerek kalmadan Wi-Fi üzerinden PC'ye bağlayabiliyorsunuz.

Şimdi sizi iPhone ve iPad’den ekran kaydının nasıl yapılacağını anlatan kısa video ile baş başa bırakıyoruz.Yorum yap

*