Sosyal Media
sengul

iOS 11’de Gelen Aramalara Telefonunuz Otomatik Cevap Versin!

Araba kullanırken telefonunuz elinizin ulaşamayacağı kadar uzak bir mesafede olabilir veya telefonunuza dokunamayacak kadar elinizin kirli olduğu zamanlar olabilir ya da başka şeylerle meşgul olduğunuz anlar olabilir. Tüm bu zamanlarda telefonunuza gelen çağrıları cevaplayamayabilirsiniz. Bu durumlarda sizin için telefonunuza önemli çağrılar gelebilir ve siz de bunların hiç birine cevap verememiş olursunuz. Artık gelen önemli aramaları siz açamayacak durumda olsanız bile sizin yerinize telefonunuz açabilecek. Böylece endişelenmenize gerek kalmayacak.

iOS 11’in kullanıcılarına sunduğu otomatik cevaplama özelliğini etkinleştirdiğinizde size gelen aramalar telefonunuz tarafından otomatik olarak yanıtlanacaktır.

Bu özelliğin iPhone’un ayarlar bölümündeki telefon başlığı altında olmasını beklerdi çoğu kullanıcı. Ancak orada olmadığını hemen belirtelim. iOS 11’de bu özellik “Erişilebilirlik” başlığı altına yerleştirilmiş durumda.

iOS 11’in bu özelliğini kullanmaya başladığınızda özellikle araba kullanırken otomatik yanıt özelliğinin çok işinize yaradığını göreceksiniz.

Otomatik Yanıtlama Nasıl Aktif Edilir?

1- iPhone’unuzun “Ayarlar” bölümüne gidin.


2- Ayarlar bölümünden “Genel”i açın.

3- Genel bölümünde “Erişilebilirlik” sekmesine dokunun.


4- Erişilebilirlik’i açtıktan sonra “Sesli Arama Yönlendirme” özelliğinden “Aramaları Otomatik Yanıtlama” seçeneğine dokunun. Artık bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Ayrıca telefonunuza gelen çağrıyı ne kadar sürede telefonunuzun otomatik cevaplayacağını da bu bölümden ayarlayabiliyorsunuz. Bu süreyi belirlerken gelen çağrıyı reddetmek isteyip istemediğinizi de göz önünde bulundurmanız sizin için yararlı olacaktır.


Şunu da hemen belirtmeden geçmeyelim ki; bu özellik şuan sadece normal telefon görüşmeleri için geçerli. Yani WhatsApp, Skype veya Telegram gibi uygulamalarda henüz aktif değil.

Not: Otomatik yanıtlama, iPhone’un kullanıcılarına sunduğu çok kullanışlı bir özellik. Ancak bazı dezavantajları da yok değil. Bunlardan en önemlisi hiç kuşkusuz size gelen telefon çağrılarının bilginiz olmadan otomatik olarak açılması.Yorum yap

*