Sosyal Media
yunus

iOS 12’deki Geliştirilmiş Rahatsız Etme Modu

Apple, iOS 12 ile birlikte birçok yeniği ve iyileştirmeyi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bu iyileştirmelerden biri de Rahatsız Etme özelliğine geldi. Böylece Rahatsız Etme modu, daha işlevsel ve daha iyi hale geldi.

iOS 12 ile birlikte artık Rahatsız Etme modu iPhone’da daha farklı şekilde çalışacak. Özellik, belirli bir zaman aralığı için etkinleştirilebiliyor. Örneğin, Yatma Zamanı özelliği aktif olduğunda, kilit ekranının ışığı kapanıyor ve tüm bildirimler gizleniyor. Ayrıca bildirim geldiğinde bile telefonun ekranı yanmıyor. Gelen tüm bildirimler sabah olduğunda gösteriliyor. Özellikle gece telefon ışığından rahatsız olan kullanıcılar için bu önemli bir iyileştirme diyebiliriz.


Kullanıcılar toplantıdayken, önemli bir iş görüşmesindeyken, gece uyurken veya ders çalışırken rahatsız etme modunu kullanarak zamanlarını daha verimli hale getirebilecek.

Ayrıca Rahatsız Etme ekranında belirli bir süreliğine, bu saate kadar, belirli bir konumda ve bir etkinlik bitene kadar şeklinde seçenekler de mevcut. Kullanıcılar bu seçeneklerden birini tercih edip zamanlarını daha keyifli hale getirebiliyor.


 Yorum yap

*