Sosyal Media
sengul

iOS 13.7 Güncellemesi Yayınlandı. İşte Gelen Özellikler

Güncelleme konusunda kullanıcıların takdirini kazanan Apple, bugün de iOS 13.7 güncellemesini yayınladı. Yakın zamanda tüm kullanıcılar için yayınlanacak olan iOS 14’e odaklanan Apple, iOS 13’de ihmal etmediğini göstermiş oldu.

iOS 13.7 güncellemesinin getirdiği en büyük yenilik “maruz kalma bildirimleri” oldu. Türkiye’de kullanılamayan özellik, ABD’de deki kullanıcılar için yayınlanmış durumda.

Yeni gelen özellik maruz kalma bildirimleri, koronavirüs salgınıyla ilgiliyle. Özellik sayesinde iPhone kullanıcıları, koronavirüse yakalanmış kişiler ile yakın temas haline geldiğinde bir uyarı alacak. Böylece kullanıcılar o kişiler ile yakın temasa haline gelmeden mesafelerini koruyabilecekler. Bu özelliğin koronavirüs salgınına karşı ABD’deki kullanıcılara oldukça yardımcı olacağı iddia ediliyor.


Maruz kalma bildirim özelliği, iPhone kullanıcılarını üçüncü parti uygulamalardan da kurtarıyor. Kullanıcılar, üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan özelliği “ayarlar” bölümünden aktif hale getirerek kullanabiliyor.

iOS 13.7 güncellemesi maruz kalma bildirimlerinin yanı sıra performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri içeriyor.

 Yorum yap

*