Sosyal Media
sefa

iOS’daki Uygulamaların Dağınık Görümünden Pratik Bir Şekilde Kurtulun

Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu gün içerisinde telefonları ile saatlerce vakit geçiriyor. Ancak birçoğu akıllı telefonlarının bazı özelliklerinden habersiz yaşıyor. iOS’un uygulamaları düzenleme özelliği de belki de bunlardan biri.

iOS’ta uygulamaları bir araya getirmenin biraz zahmetli olması nedeniyle birçok kullanıcı, cihazlarına yükledikleri uygulamaları dağınık olarak kullanmayı tercih ediyor. Fakat iOS’ta bulunan özellik sayesinde uygulamaların dağınık duran görüntüsünden kolaylıkla kurtulabileceksiniz.


Yukarıdaki resimden de göreceğiniz üzere herhangi bir uygulamanın üzerine dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Sonrasında uygulamayı biraz hareket ettirin. Ardından parmağınızı uygulama üzerinden kaldırmadan taşımak istediğiniz diğer uygulamalara diğer parmağınızla dokunun (uygulamaları taşımanıza ve sürüklemenize gerek olmadan sadece uygulamaya dokunmanız yeterli). Bu işlemleri yaptıktan sonra dokunduğunuz uygulamalar bir araya toplanacaktır.

iOS’un bu özelliğini kullanarak cihazlarınızdaki dağınık duran uygulamalardan saniyeler içerisinde kurtulup cihazınızın ekranını güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 Yorum yap

*