Sosyal Media
yunus

iOS’ta Can Sıkıcı Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?

Apple’ın OTA(Over The Air) özelliği yani cihazın şebeke üzerinden güncelleme özelliği sayesinde Apple kullanıcıları iTunes’a gerek duymadan cihazın güncellemelerini kolay bir şekilde şebeke üzerinden alabiliyorlardı. Fakat bu güncelleme uyarıları birçok kullanıcının hoşuna gitmeyebiliyor hatta bazı kullanıcılar için can sıkıcı hale gelebiliyor. İşte bu can sıkıcı durumdan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki sıralamayı takip ederek güncelleme uyarısını devre dışı bırakabilirsiniz.


1- iPhone'unuzun veya iPad’inizden Safari uygulamasını açın.

2- Safari uygulamasının adres bölümüne GitHub bağlantısını girin(hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig).

3- Bu sıralamayı takip ettikten sonra sizden profil yüklemeniz istenecektir. Profilinizi yükleyin.

4- Tüm bu adımları başarılı bir şeklide uyguladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

5- Son olarak kontrol için cihazınızın Ayarlar>>Genel>>Yazılım Güncelleme bölümünü açın. Cihazınız artık güncelleme uyarısı vermeyecektir. iPhone’nunuz veya iPad’inize hangi iOS yüklü ise o sürüm sizin için artık güncel versiyon olacak. Bundan sonra artık can sıkıcı güncelleme uyarılarını da almayacaksınız.

Cihazınızı eski hale getirmek istiyorsanız yani eskisi gibi güncelleme almak istiyorsanız profilinizi silip cihazınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Artık eskisi gibi cihazınızda güncelleme uyarısı alabileceksiniz.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Serkan kaya 25/08/2019 12:45

    iOS güncelleme