Sosyal Media
yunus

iPad Mini Tanıtıldı. İşte Tüm Özellikleri

Apple’ın merakla beklenen etkinliği nihayet bugün gerçekleşti. Teknoloji devi, gerçekleştirilen etkinlikte sürpriz yaptı ve yeni nesil iPad Mini modelini tanıttı. Apple’ın bu beklenmedik hamlesine açıkçası şaşırdığımızı söylesek yalan olmaz. İşte yeni nesil iPad Mini özellikleri ve fiyatı…

iPad Mini

Uzun süredir yenilenmeyen iPad Mini serisi bu akşam gerçekleştirilen etkinlikte yeniden görücüye çıktı. 8.3 inç ekran boyutuna sahip olan iPad Mini, seriye yeni bir soluk getireceğe benziyor.

iPad Mini, önceki nesil iPad modellerinin aksine geleneksel Liquid Retina ekranı ile gelecek. Bir süredir giriş çıkış portlarında aşamalı bir değişim gerçekleştiren Apple, iPad Mini 5 serisini de USB-C portuna geçiriyor.


Kamera konusunda oldukça önemli değişiklik yapan Apple, iPad Mini’nin arka paneline 12 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir adet kamera konumlandırmış durumda. Tasarım konusunda da gelişmeler mevcut. Yeni nesil iPad Mini 5, tıpkı Air serisindeki gibi ince çerçevelere sahip daha modern bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Geleneksel Home butonunu burada da kaldıran şirket, Touch ID okuyucuyu yana konumlandırdı.

 Yorum yap

*