Sosyal Media
yunus

iPhone’da 3D Touch İle Neler Yapabilirisiniz

iPhone’un kullanıcılarını sunduğu 3D Touch özelliği ile birçok işlem yapmak mümkün. İşte 3D Touch özelliği ile yapabilecekleriniz

1- Favori Kişilerinizi Hızlı Bir Şekilde Arayabilirsiniz

En çok görüştüğünüz kişileri favori listenize ekleyin. Bu arda en fazla dört kişi ekleyebilirsiniz. Favori listenizdeki kişilere 3D Touch özelliğini kullanarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Bu özelliği kullanabilmek için telefon simgesine birazcık sert bir şekilde uzunca basın. Ekrana gelen seçeneklerden favori listenizi göreceksiniz. Buradan istediğiniz kişi arayabilirsiniz. Bu özelliği Face Time’da da kullanabilirsiniz.


2- Kronometrenizi Başlatabilirsiniz

iPhone’unuzdaki saat simgesine dokunarak 3D Touch özelliğini kullandığınızda ekrana “Alarm Yarat, Kronometreyi Başlat, Sayacı Başlat” üç seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden dilediğinizi hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.


3- Konum Gönderebilirsiniz

Hızlı bir şekilde konum göndermek istiyorsanız 3D Touch sizin yardımınıza koşacaktır. Haritalar uygulamasında 3D Touch özelliğini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde konumunuzu gönderebilirsiniz.


4- Hava Durumunu Kontrol Edebilirsiniz

Hava durumu uygulamasını açmadan 3D Touch özelliğini kullanarak konumunuzun veya uygulamaya eklemiş olduğunuz şehirlerin hava sıcaklığını öğrenebilirsiniz.


5- QR Kodunu Tarayabilir Selfie Çekebilirsiniz

3D Touch özelliğini Kamera uygulamasında kullandığınızda “Selfie Çek, Video, QR Kodu Tara, Portre Çek” seçeneklerini karşınıza gelecektir. Bu seçeneklerden dilediğinizi zamandan tasarruf yaparak kufllanabilirsiniz.


6- Borsadaki Favori Hisselerinizi Görebilirsiniz

Borsa uygulamasını kullanarak en favori iki hisse senedinin durumu uygulamayı açmadan öğrenebilirsiniz.


7- Klasörlerinizi Hızlı Bir Şekilde Yeniden Adlandırabilirsiniz

Klasörlere ad verme işlemi zaten zor bir iş değil. Ancak daha da pratik hale getirmek için 3D Touch özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece hızlı bir şekilde klasörlere ad verebilir ve klasörlerin adını değiştirebilirsiniz.


8- Wi-Fi ve Bluetooth Özelliğini Açıp/Kapatabilirsiniz

Ayarlar uygulaması üzerinde 3D Touch özelliğini kullandığınızda “Pil, Hücresel Veri, Wi-Fi, Bluetooth” seçenekleri karşınıza gelecektir. Buradan istediğiniz özelliği hızlı bir şekilde açıp kapayabilirsiniz.


9- El Fenerinin Parlaklık Seviyesini Ayarlayabilirsiniz

Kontrol merkezine El Feneri özelliği eklediyseniz buradan uygulamanın üzerinde 3D Touch özelliğini uyguladığınızda el fenerinin parlaklığını istediğiniz seviyede ayarlayabilirsiniz.


10- Kişisel Erişim Noktasını Açıp/Kapatabilirsiniz

Kontrol merkezinde bulunan kablosuz uygulamaların herhangi birisinin (Uçak modu, Hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth) üzerinde 3D Touch özelliğini uyguladığınızda kişisel erişim noktanızı açıp kapatmanızı sağlayan simge göreceksiniz. Buradan kişisel erişim noktasını pratik bir şekilde açıp kapayabilirsiniz.


11- Zamanlayıcıyı Ayarlayabilirsiniz

Kontrol merkezini açarak zamanlayıcı simgesinde 3D Touch özelliğini uygulayın. Karşınıza gelen ekrandan kolay bir şekilde zamanlayıcıyı ayarlayabilirsiniz.


12- Yazdığınız Metni İstediğiniz Yere Taşıyabilirsiniz

Metin oluşturduğunuzda yazınızın istediğiniz bir bölümünü veya kelimesini ya da bir harfini 3D Touch özelliğini kullanarak metnin içinde istediğiniz bir yere taşıyabilirsiniz. Bunun için taşımak istediğiniz kısmı seçin ve parmağınızla sürükleyin. Yerleştirmek istediğiniz yere geldiğinizde metni bırakın. Hepsi bu kadar. Bu özelliğe oldukça eğlenceli diyebiliriz.


 Yorum yap

*