Sosyal Media
yunus

iPhone’da Canlı Fotoğraflar Nasıl Ekran Resmi Olarak Ayarlanır

Apple’ın iSO 9 ile birlikte iPhone 6S ve daha üst model telefonlarında kullanıcılarına sunduğu, 3D Touch dokunmatik teknolojisi temelinde çalışan hareketli fotoğraflar yani Live Photos, kullanıcıların çoğu tarafından çok beğenildi.

Hareketli fotoğraf olarak da adlandırılan Live Photos, telefon ekranında normal bir fotoğraf gibi gözüküyor fakat siz fotoğrafı çektiğiniz esnada fotoğraf karesinin öncesini ve sonrasını kayıt altına alıyor. Böylelikle size toplamda 3 saniyelik hareketli fotoğraf oluşturuyor. Çektiğiniz bu hareketli resimleri oynatabilmek için ekrana parmağınızı biraz sert biçimde basmanız gerekiyor. Oluşturulan bu canlı fotoğrafları, telefonunuzun ana ekranında ve kilit ekranında kullanabilirsiniz.


Canlı Fotoğrafları Ekran Resmi Olarak Ayarlama

1- Öncelikle iPhone’unuzun “Ayarlar” bölümüne gidin.

2- Ayarlar bölümünden “Duvar Kağıdı” seçeneğine dokunun.

3- Ardından “Yeni Bir Duvar Kağıdı” seçeneğini tercih edin.

4- Bu bölümden çektiğiniz “Canlı” fotoğraflardan duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz fotoğrafı seçin.


5- Sonrasında “Ayarla” seçeneğine dokunun. Karşınıza gelen “Ana Ekran” ve “Kilit Ekranı” seçeneklerinden birini ve her ikisini ayarla seçeneğini tercih edin.

Artık çektiğiniz canlı fotoğrafları, telefonunuzun ana ekranı ve kilit ekranında ayarlanmış olarak görebilirsiniz. Kilit ekranındaki fotoğrafları oynatmak için kilitli ekrana parmağınızı basılı tutmanız yeterli.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Saane 12/10/2020 00:29

    iPhone 6’sı olan bana yakıyoruz bugün de...