Sosyal Media
yunus

iPhone’daki Kişi Listenizin Hepsine Aynı Anda Nasıl Resim Yüklenir?

iPhone, rehberinizde bulunan kişileri kolayca tanıyabilmek için kişilerinize fotoğraf eklemenize imkân sunar. Bunları sık kullanılanlar, mesajlar ve gelen arama ekranında görüntüleyebilirsiniz.

Telefon rehberinizde bulunan bir kişiye fotoğraf eklemek için normalde fotoğraflar uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Tabi bu işlem biraz zaman alabilir. Çünkü rehberinizdeki kişilerin hepsine fotoğraflar uygulamasından tek tek resim bulup eklemeniz gerekiyor. Telefon rehberinizde fazla kişi varsa bu süreç biraz daha zahmetli olabilir. Bunu yapmak istemiyorsanız üçüncü parti uygulamalarını kullanarak rehberinizdeki tüm kişilerinize aynı anda fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Sync.ME uygulaması, bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Sync.ME uygulaması ile tek bir dokunuşla kişi listeniz, otomatik olarak Facebook, Twitter ve Google+’daki resimler ile eşleşecektir. Böylece tek tek resim ekleme zahmetinden de kurtulacaksınız.

Peki, Bu İşlem Nasıl Yapılıyor?

1-Sync.ME uygulamasını iPhone'unuza indirin ve yükleyin.

2- Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın. Sonrasında kişi listenize erişmek için izin isteyecektir. Evet seçeneğine dokunun.

3- Ardından telefon numaranızı girin ve devam seçeneğine dokunun.


4- Artık kişi listenizi en yeni resimleriyle güncelleyebileceğiniz uygulamanın ana ekranına yönlendirileceksiniz. Kişilerinizi senkronize etmeye başlamak için ekranın ortasındaki büyük düğmeye dokunun.


5- Uygulama, kişilerinizin resimlerine ulaşabilmek için Facebook, Twitter veya Google+ hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Hesaplarınıza giriş yapın.

6- Tüm kişi resimlerinizin eşleşmesi biraz zaman alacaktır. İşlem bittiğinde eşleşen tüm kişilerin ve resimlerin bir listesini göreceksiniz. İleri seçeneğine dokunun.


7- Uygulama resim bulamadığı kişilerinizin listesini de görüntüleyecektir(Yani eşleşmeyen kişilerinizin). İleri seçeneğine tekrar dokunun.

8- Son olarak Sync.ME, eşleşen tüm kişilerin fotoğraflarını listenize ekleyecektir. Artık kişi listenizde yeni resimleri görüyor olmanız gerekiyor.

Not: Biz bu yazımızda Sync.MEuygulamasını iOS için anlattık. Ancak bu uygulama Android cihazlar için de kullanılabiliyor. Aynı adımları Android cihazınız için de uygulayabilirsiniz.

 Yorum yap

*