Sosyal Media
yunus

iPhone İle En İyi Yılbaşı Gecesi Fotoğrafları Çekmek İçin İpuçları

Yılbaşı gecesi birbirinden güzel ışık gösterileri yapılıyor. Profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip iseniz bu muhteşem gösterileri kusursuz bir şekilde yakalayabilirsiniz. Ancak profesyonel bir cihazınız yoksa üzülmeyin. Bilmeniz gereken birkaç ipucu sayesinde profesyonel makineler kadar olmasa da iPhone’unuz ile kaliteli yılbaşı gecesi fotoğrafları çekebilirsiniz. İşte sizlere birkaç tavsiye…

1- Portre Modunu Kullanın

iPhone 7 Plus ve sonrasında çıkan iPhone modellerinde bulunan portre modunu kullanmak, yılbaşı gecesi fotoğrafları için doğru bir tercih olacaktır. Çünkü kamera portre modunda iken normal moda göre daha fazla ışık alır. Böylece gecenin muhteşem ışıklarını daha geçrçekci ve daha güzel bir şekilde yakalayabilirisiniz.


2- Işıklara Odaklanmayın

Bildiğiniz gibi fotoğraf çekerken odaklanmayı ayarlamak için ekrana dokunmanız yeterli oluyor. Ancak odaklanmayı ışıkların üzerinde kullanmak size iyi sonuçlar vermeyebilir. Dolayısıyla ışığı yüksek fotoğraflar çekerken kameranın odaklanma özelliği kullanmamak daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır.


3- Alacakaranlığı Bekleyin

Çok karanlık ortamda fotoğraf çekmeyin. Çünkü oldukça kötü sonuçlar alırsınız. Gece çekimlerinde profesyonel fotoğrafçılar da alacakaranlıktan yararlanır. Siz de alacakaranlıktan yararlanıp daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.


4- Üçüncü Parti Uygulamaları Kullanabilirsiniz

Yılbaşı gecesi daha güzel ve kaliteli fotoğraflar çekmek için üçünü parti uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bazı uygulamaların sunduğu ISO ve diyafram seçenekleri sizlere daha güzel fotoğraf çekmenizde oldukça yardımcı olacaktır.

 



Yorum yap

*