Sosyal Media
sengul

iPhone Kullanıcılarının Neredeyse Yarısı Yeni Bir iPhone Almak İstiyor

Araştırma şirketi Loup Ventures’ın Amiraka’da yapmış olduğu araştırmaya göre iPhone kullanıcılarının neredeyse yarısı telefonlarını, bu yıl piyasa çıkacak olan yeni iPhone modeli ile değiştirmeyi düşünüyor.

Araştırma, 530 iPhone kullanıcısı ile gerçekleştirildi. Araştırmaya katılan iPhone kullanıcılarının yüzde 48’i yeni bir iPhone modeli almayı planlıyor. iPhone’unu değiştirmeyi düşünenlerin yüzde 42’si yeni çıkacak olan iPhone modelini, yüzde 18’i iPhone X’i, yüzde 16’sı iPhone 8’i ve yüzde 24 ise başka bir iPhone modelini almayı planlıyor.


Geçtiğimiz yıl yapılan aynı ankette, iPhone’larını değiştirmeyi düşünenlerin oranı yüzde 25’ti. Bu yıl cihazlarını değiştirmeyi düşünenlerin oranın artmış olması, iPhone’lara ilginin artacağını gösteriyor.

Ayrıca ankete katılan 212 Android kullanıcısının yüzde 19’u da bu yıl piyasaya çıkacak yeni iPhone modelini almayı düşünüyor. Geçen yıl ise Android kullanıcılarının yalnızca yüzde 12’si iPhone modeli tercih edeceğini söylemişti. Anlaşın o ki, bu yıl iPhone’a olan ilgi biraz daha artacak.


Loup Ventures’ın yapmış olduğu bu küçük çaplı araştırma (530 iPhone, 212 Android kullanıcısı) iPhone’ların satış rakamlarındaki artışı doğru yansıtmayabilir. Ancak bu yıl iPhone’a olan ilginin geçtiğimiz yıla göre artacağını bize söylüyor.

 

 Yorum yap

*