Sosyal Media
sefa

iPhone’larda Bulunan Gizli Özellikler

iPhone’da bulunan ama birçok kullanıcının haberi dahi olmadığı birkaç iPhone özelliğini sizlerle paylaşıyoruz. İşte iPhone’da bulunan gizli özellikler…

1- Takvim Uygulamasında Bulanan Zaman Aralığını Özelleştirin


iPhone’larda bulunan takvim uygulaması, randevularınızı ve toplantılarınızı takip etmenin yanı sıra hatırlatma ve notlar almada işinizi kolaylaştıran önemli bir uygulamadır. Ancak takvimin zamanlama bölümü size sadece 5 dakikalık zaman aralığı sunuyor. Örneğin uygulamaya saat 15.53’te bir hatırlatma eklemek istediğinizde bunu yapamıyorsunuz. Ancak bunu düzeltmenin bir yolu mevcut.

Hatırlatmayı oluştururken ekrana gelen saate iki kez dokunun. Artık zaman aralığının birer dakika olduğunu göreceksiniz. Böylece istediğiniz dakikaya hatırlatmanızı ekleyebilirsiniz.

2- Hesap Makinesi Uygulamasında Geri Alma İşlemini Basit Bir Şekilde Yapın


iPhone’da hesap yaparken yanlış yazdıysanız tüm hesabı silmek yerine sadece yanlış yazdığınız sayıyı silebilirsiniz. Bunun için uygulamadaki sayıların yazıldığı ekrana dokunarak parmağınızı sağa veya sola kaydırın. Bu işlem son yazdığınız basamağı silecektir. Silmek istediğiniz rakama gelinceye kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

3- Özelleştirilmiş Rahatsız Etmeyin


Rahatsız etmeyin özelliğini, sadece belli saatler arası için ayarlayabilirsiniz. Örneğin 1 saatlik toplantınız varsa bu özelliği etkinleştirdiğinizde bir saat boyunca kimse sizi rahatsız edemeyecektir. ! saat sonra ise telefonunuz tekrar eski durumuna gelecektir.

4- Web Sitelerinin Masaüstü Versiyonuna Kolayca Geçiş Yapın


Safari uygulamasından herhangi bir web sitesinin masaüstü versiyonuna geçiş yapmak istiyorsanız Safari’nin yenile simgesine basılı tutun. Karşınıza gelen ekrandan “Masaüstü Web Sitesi” seçeneğine dokunun. Artık Safari, web sitesinin masaüstü versiyonuna geçiş yapacaktır.

5- Metin veya Mesaj Düzeltmeyi Daha Kolay Hale Getirin


Metin veya mesaj yazarken telefonunuzun klavyesinde bulunan “boşluk” tuşuna uzun basınca klavyeniz artık bir trackpad’e dönüşür. Böylece yazdığınız yazılarda daha kolay düzeltme işlemi yapabilir ve zaman kazanabilirsiniz.

 Yorum yap

*