Sosyal Media
yunus

iPhone ve iPad’de Tüm Safari Sekmeleri Nasıl Kapatılır

Diğer tarayıcılarda olduğu gibi iOS’un Safari uygulamasında da istediğiniz kadar sekme açabiliyorsunuz. Bu özelliğin kullanışlı bir yanı olsa da belli bir süre sonra sekmelerin çokluğundan iPhone ve iPad’inizin belleği dolabilir. Dolayısıyla açılan onlarca sekmeyi kapatmak zorunda kalırsınız. Tabi açılan bu sekmeleri tek tek kapatmak sizin için biraz zor olabilir.

iPhone ve iPad’deki Safari’de düzinelerce açık sekmeniz varsa ve bunları hızlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyorsa, bunları birer birer “X” e basarak kapatmak yorucu olabilir. Neyse ki, tüm Safari sekmelerinizi aynı anda kapatmanın iki yolu vardır ve bunlar ayrıca Özel Tarama modunda da çalışır.

Safari uygulamasındaki tüm açık sekmeleri tek seferde kapatma işlemi iOS 10 ve sonraki sürümlerde kullanılan bir özellik.

Safari Uygulamasında Açılan Tüm Sekmeler Aynı Anda Nasıl Kapatılır

1- Öncelikli olarak Safari uygulamasını açın.

2- Açılan sayfanın sağ alt kösesinde sekmeleri yönetmenizi sağlayan kare butona dokunun ve birkaç saniye basılı tutun. iPad modellerinde bu sekme sağ üst köşede yer alıyor.


3- Karşınıza gelen menüden (Seçimde, açık sekmelerin sayısını listeleyen bir sayı olacaktır) “Tüm sekmeleri kapat” seçeneğine dokunun. Safaride açılan tüm sekmeler tek dokunuşla kapatılacaktır.


4- Hepsi bu kadar. Artık iPhone ve iPad’inizdeki tüm sekmeler kapanacaktır.

Sekme Değiştirici İle Tüm Safari Sekmeleri Nasıl Kapatılır?

1- Öncelikli olarak Safari uygulamasını açın

2- iPhone’nun sağ altında bulunan sekme değiştirici düğmesine bir kez dokunun. iPad’de bu sekme sağ üst köşede yer alıyor.

3- Karşınıza gelen ekrandan “Bitti” seçeneğinde uzunca dokunun.


4- Açılır pencerede, "Tüm Sekmeleri Kapat" ı seçin. Açılır pencere eyleminin tam adı, açtığınız sekme sayısına bağlı olarak değişecektir.


5- Hepsi bu kadar. Artık iPhone ve iPad’inizdeki tüm sekmeler kapanacaktır.

 

 Yorum yap

*