Sosyal Media
sengul

iPhone ve iPad’te Karanlık Modu Açmanın 3 Farklı Yolu

Apple kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri Karanlık Mod, nihayet iOS 13 ile birlikte kullanıcılara sunuldu. Karanlık Mod ile kullanıcılar hem pil tasarrufu sağlıyor hem de gece cihazlarını kullanırken göz sağlığını koruyor.

OLED ekranlarda daha güzel görünen Karanlık Mod’u iPhone ve iPad’inizden 3 farklı yöntem ile açabilirsiniz.

1- Ayarlar Bölümünden Açabilirsiniz


iPhone veya iPad’inizin Ayarlar>>Ekran ve Parlaklık>>Görünüm sıralamasını takip edin. Karşınıza gelen ekrandan Karanlık Mod’u seçebilirsiniz. Eğer özelliğin akşamları otomatik olarak devreye girmesini istiyorsanız bu bölümden “otomatik” seçeneğini tercih ederek aktif hale getirebilirsiniz.

2- Kontrol Merkezinden Açabilirsiniz


Cihazınızın ekranını yukarıdan aşağı doğru indirip kontrol merkezini açın. Buradan ekran parlaklık ayarına uzun süreli parmağınızı basılı tutun. Sonrasında özelliği açmak için karşınıza gelen ekranın sol alt köşesinde Karanlık Modu aktif hale getireceğiniz simgeye dokunun. Bu bölümden Karanlık Mod özelliğini pratik bir şekilde açıp/kapatabilirsiniz.

3- Siri Yarımı İle Karanlık Modu Açabilirsiniz

Cihazınızın Siri özelliği aktif ise Siri’den Karanlık Modu açmasını veya kapamasını isteyebilirsiniz. Bunun için “Hey Siri Karanlık Modu açar mısın/kapatır mısın?” demeniz yeterli.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Hamza 31/10/2020 14:58

    Efsane