Sosyal Media
sefa

iPhone X’da En Son Kullanılan Uygulama Nasıl Açılır?

Apple, önceki iPhone modellerde bulunan fiziksel home tuşu ve bu tuşa entegre edilmiş Touch ID özelliğini iPhone X’da kaldırdı. Peki, home tuşu bulunmayan iPhone X’da son kullanılan uygulamalara nasıl ulaşılır ve bu uygulamalar nasıl kapatılır.

iPhone X’dan önceki modellerde ana ekran tuşuna iki kez üst üste basınca açık olan uygulamalara ulaşılabiliyordu. Buradan istediğiniz uygulamaya tekrar geçiş yapabiliyor ve kapatmak istediğiniz uygulamaları da sürükleyerek kapatabiliyordunuz.

iPhone X’da ise, ekranın altında yer alan çentiği çapraz bir şekilde yukarı doğru kaydırınca açık olan uygulamalar kaşınıza geliyor. Buradan en son kullandığınız uygulamaya geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamalara da geçiş yapabilir ve kullanmayacağınız uygulamaları da kapatabilirsiniz. Uygulamaları kapatmak için, ekrana gelen uygulamaların üzerine uzunca basılı tutun. Uygulamaların sol üst köşesinde “Θ” simgesine basarak uygulamaları kapatabilirsiniz.


En Son Uygulamayı Daha Hızlı Bir Şekilde Açın


Kullandığınız en son uygulamaya daha pratik bir şekilde ulaşmak için ise, ekranın altında bulunan çentiği sağa doğru hareket ettirin. En son açık olan uygulama ekrana gelecektir. Çentiği hareket ettirmeye devam ederseniz diğer açık olan uygulamalara geçiş yapabilirsiniz.


İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*