Sosyal Media
yunus

iPhone X’te DFU Moda Nasıl Geçiş Yapılır!

Apple’ın onuncu yıla özel çıkardığı yeni amiral gemisi iPhone X, birçok yenilikle birlikte kullanıcılarının karşına çıktı. Bu yeniliklerden biri de iPhone X’te fiziksel home tuşunun olmaması. Home tuşu olmayınca doğal olarak DFU moda geçiş de değişmiş oldu.

DFU Moda Geçiş

1- Öncelikle iTunes’un son sürümünü yüklediğinizden emin olun.

2- Ayarlar>> Genel>> Kapat sıralamasını izleyerek iPhone’unuzu kapatın.

3- iPhone X’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın.

4- iPhone’unuzun sağ tarafında bulunan güç düğmesine 3 saniye basılı tutun.


5- Sonrasında, güç düğmesine basılı tutarken sol tarafta bulunan Ses Azalt düğmesine basıp basılı tutun. Her iki düğmeyi yaklaşık 10 saniye basılı tutun.


6- Şimdi Güç düğmesini serbest bırakın. Ancak Sesi Kısma düğmesine 5 saniye daha basılı tutmaya devam edin.

7- Son aşamaya geldik artık. Şimdi iPhone X’nizin ekranı siyah kalırsa, o zaman DFU moduna başarıyla girdiğiniz anlamına gelir. Aksi takdirde, cihazınız açılıyorsa, adımların hatalı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve cihazınızı tekrar baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir. Bu, genellikle belirtilen düğmeleri çok uzun süre basılı tuttuğunuzda olur.

DFU Moddan Çıkma

DFU mod ile işiniz kalmadığında kolaylıkla buradan çıkabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Apple logosunun iPhone X telefonunuzun ekranında görünene kadar Güç düğmesine ve Ses Kısma düğmesine birlikte basmak. Birkaç saniye sonra, iPhone'unuz kilit ekranı açılacaktır. Sonrasında iPhone X’inizi normal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*