Sosyal Media
sengul

Kredi İle Cep Telefonu Alımları Biraz Daha Zorlaştı

BDDK tarafından kredi ile cep telefonu almak isteyenleri ilgilendiren yeni bir düzenleme yayınlandı. Düzenlemeye göre artık kredi ile cep telefonu almak isteyenler, kırılma ve çarpmalara karşı bir güvence sağlayan cep telefonu sigortası yaptırmak zorunda kalacak.

Ülkemizdeki akıllı telefon fiyatlarının oldukça yüksek olması nedeniyle tüketiciler, almak istedikleri cep telefonlarının parasını temin edebilmek için kredilere başvurabiliyor. Tüketicilerin cep telefonu için krediye yönelmesinin bir diğer nedeni de kredi kartlarına sınırlı sayıda taksit imkanın bulunması. Hal böyle olunca tüketicilerde çözümü kredi kullanmada buluyor. Ancak BDDK’nın yürürlüğe koyduğu yeni düzenleme ile kredi ile cep telefonu almak biraz daha maliyetli olacak. Bu da kullanıcıları bir kez daha düşündüreceğe benziyor.


GSM operatörlerinde cep telefonuna 12 taksit imkanı olmasına rağmen tüketiciler GSM operatörlerine pek ilgi göstermiyor. Bunun nedeni ise GSM operatörlerinin teknoloji mağazalarına göre telefonları daha yüksek fiyattan satması.

Bakalım bu yeni düzenleme cep telefonu piyasasına nasıl bir etki edecek?

 Yorum yap

*