Sosyal Media
yunus

LG'den 5G Destekli Yeni Amiral Gemisi

LG yakın bir zamanda jestlerle kontrol edilebilen bir cihaz çıkaracağının sinyallerini vermişti. Bu şekilde merak uyandırmış olsa da tanıtılacak ürünün akıllı telefon mu yoksa yeni bir cihaz mı hala belli değil.

24 şubatta başlayacak Mobile World Congress 2019 kapsamında ilk 5G destekli akıllı telefonunu tanıtacağını duyuran LG, meraklı kalabalığa ipucu vermiş oldu. Şirketin resmî sitesinden yapılan paylaşım "5G destekli akıllı telefon Barcelona da ortaya çıkacak" şeklinde.

Henüz net bir açıklama gelmemiş olsa da bahsedilen cihazın bir akıllı telefon olması bekleniyor.

Güney Koreli teknoloji devi yapılan açıklamaları ek olarak; Güney Kore, Kuzey Amerika ve Avrupa'da ki büyük mobil operatörleri ile görüştüğünü ve bazı ülkelerin 5G desteğini diğerlerinden daha önce alacağını da bildirdi. 5G desteğine sahip yeni akıllı telefon 2019 yılının ilk yarısı içerisinde Amerika'da satışa sunulacak.

Yeni amiral gemisi modelinde Qualcomm Snapdragon 855 işlemci kullanılması muhtemel. Firma tanıtılacak olan akıllı telefonun resmi ismini henüz açıklanmadı, ancak cihazdaki ısıyı daha kolay ve hızlı dağıtmak için bakır boru ve sıvı soğutma sisteminin kombinasyonundan oluşan "buhar odası" ismini verdiği teknolojisini kullanacağından bahsetti. Akıllı telefon hakkındaki diğer bir soru işareti ise 4000 mAh kapasitesindeki pilin 5G kullanımına yeterli olup olamayacağı? Kullanıcılar her ne kadar bu konuda endişeli olsa da firmadan gelen açıklama, yeni akıllı telefonun kullanıcı ihtiyaç ve isteklerini tam olarak yansıtacak şekilde tasarlandığı yönünde.

Konu hakkındaki diğer bir spekülasyon ise 24 Şubat tarihinde tanıtılacak olan 5G destekli akıllı telefonun LG G8 dışında farklı bir model olacağı yönünde. Sonuç ne olursa olsun LG'nin MWC 2019'a damga vuracağı kesin.Yorum yap

*