Sosyal Media
sefa

LG’den İki Yeni Akıllı Saat

Aldığımız yeni haberlere göre LG giyilebilir teknoloji üzerine odaklanmaya kararlı. Şirket, yeni nesil akıllı saatlerini tanıtacağı lansman için son hazırlıklarını tamamlamak üzere. İnternette dolaşan rapolarlara göre Güney Kore’li teknoloji devi LG, yeni akıllı saatlerini bu ayın sonlarına doğru tanıtmaya hazırlanıyor ve duyumlara göre her iki modelde de Google’ın son çıkan Wear OS sürümü kullanılıyor.  


Akıllı saatler hakkında yakın zamanda ortaya çıkan bilgilere göre, LM-W315 ve LM-W319 model numaralarıyla piyasaya sürülecek cihazların donanımsal özellikleri şu şekilde; 


W315 modelinin 1.2 inçlik ekrana ve Qualcomm’un giyilebilir teknolojiler için geliştirdiği Snapdragon 2100 modeli işlemciye sahip olması bekleniyor. Bunun yanında 768 MB’lık bir RAM ve 4GB’lık dahili hafıza da beklenen özellikler arasında. Bu arada saatler IP68 derecesinde suya ve toza karşı dayanıklı, bu da demek oluyor ki 1,50 metre derinliğe ve 30 dakikaya kadar suyun içinde kalabiliyor. 


İnternet üzerinden paylaşılan diğer bir haberde, LG’nin spor ve şık olmak üzere iki farklı kullanım alanına da hitap edebilecek modeller tanıtacağı yönünde. Rapora göre akıllı saatler GPS ya da NFC gibi bağlantı seçeneklerine sahip değiller. Aurora Black ve Cloud Silver olmak üzere iki renk seçeğiyle sunulacak modellerin fiyat aralığının $300-$400 arasında olması bekleniyor. Bakalım bu fiyatlar Türkiye pazarına nasıl yansıtılacak. 
Yakın zamanlarda yeni akıllı saatini tanıtmasını beklediğimiz bir diğer firma ise LG’nin en büyük rakiplerinden birisi olan Samsung. Konuşulanlara göre yeni Gear S4’ün, Berlin’de düzenlenecek IFA 2018 etkinliği kapsamında tanıtılması bekleniyor. 


Gear S4’ün Google’s Wear işletim sistemine sahip olacağı ve tabi ki Samsung’un meşhur uygulaması, Bixby desteği ile piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Dolaşan dedikodulara göre yeni akıllı saat 470 mAh gücünde bir bataryaya sahip olacak. Tüm bu donanım ve yazılım özellikleri dışında başka bir haber ise, Samsung’un “Gear” markasını rafa kaldırıp, akıllı saat pazarındaki yoluna “Galaxy Watch” markasıyla devam edeceği yönünde.  Bu haberlerin gerçeklik payı ne olacak, ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Yorum yap

*