Sosyal Media
sefa

LG Dual Monitör Duyuruldu

5-8 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan CES 2022 etkinliğinde tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen LG, DualUp ve UltraFine isimli monitörleri hakkında bazı bilgileri etkinlik öncesinde paylaştı. Hem piyasaya sürdüğü monitörler ile hem de piyasaya sunduğu donanımlı televizyonlar ile büyük bir kitleye ulaşmayı başaran Güney Kore merkezli LG, farklı bir tasarıma sahip monitör ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor.


16:18 orantılarına ve Square Double QHD teknolojisine sahip bu monitör, kullanıcılarına keskin ve pürüzsüz görüntüler sunacak. Sahip olduğu özellikleri ile şimdiden tüm dikkatleri üzerine çeken monitör, iş ortamında birden fazla ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar için tasarlanmış durumda. Ayrıca LG, kullanıcılarına 32 inç 4K UHD monitör olan UltraFine modelini de duyurdu ve 2022 yılına iddialı bir giriş yapacağını şimdiden gösterdi.

LG, DualUp Monitörünü Tanıttı

Oyun tasarımı yada grafik tasarımı gibi alanlarda profesyonel olarak çalışan kullanıcılara hitap eden bu monitör modelleri, yatay olarak çift monitör büyüklüğüne erişiyorlar. Sürekli yenilikçi olmayı başaran ve farklı tarzlar ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkmayı seven Güney Kore merkezli LG, alan tasarrufu sağlayan monitörünü kullanıcıların huzuruna sundu. Çoğu masaya kenetlenen LG Ergo standı ile birlikte gönderilen monitör, Nano IPS ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 300 nit parlaklık ve 1000:1 kontrast oranına sahip olan modelde HDR10 desteği de mevcut. Ayrıca 16:18 en-boy oranına ve 2.560 x 2.880 piksel çözünürlüğe sahip olan ekranı ile birlikte bu monitör, kullanıcılarına akıcı ve pürüzsüz bir görüntü deneyimi sunacak. Dikey bölünmüş görünüm işlevini kullandığınızda DualUp iki adet 21,5 inçlik monitörü üst üste koymuş gibi görünüyor.


Form özellikleri ile birlikte bu monitör, iş yükü olarak sürekli ekrana bakan kullanıcılara muhteşem bir kolaylık ve fayda sağlayacak. Tek tip piyasaya sürülen ve geleneksel bir yapıya sahip olan çift monitörler nedeniyle kullanıcılar boyun ağrısı gibi sorunlarla karşılaşabiliyorlar. LG yaptığı duyuruda, sağlık sorunlarını en aza indirgemek istediklerini belirtti ve kullanım esnasında baş hareketlerini de azalttıklarını söyledi. LG, DualUp modelinin yanında bir de 32 inç 4K UHD panele sahip olan UltraFine modelini kullanıcılara tanıttı. UltraFine modeli diğer modele göre daha geleneksel en-boy oranına sahip. Ayrıca UltraFine, 2000:1 kontrast oranını sağlayabilen Nano IPS Black panel teknolojisini kullanan ilk model olarak karşımıza çıkıyor. LG’nin tanıttığı bu modeller CES 2022 etkinliğinde sergileneceğini hatırlatalım.

LG, 4 Ocak’ta her iki premium monitör hakkında daha fazla bilgi verecek ve kısa süre sonra bu monitörlerin stoklarda yerini alması bekleniyor.


Yorum yap

*