Sosyal Media
sefa

LG V30 İncelemesi!

LG’nin yeni amiral gemisi V30, çok iddialı geliyor. Tasarımsal olarak bir önceki amiral gemisi G6’ya göre oldukça farklılıkları bulunuyor. Ayrıca LG’nin Snapdragon 835 işlemciye sahip ilk telefonu olması ile dikkat çekiyor. İşte V30’un tüm detayları…

1- Tasarım

Öncelikle şunu söyleyelim, V30’un tasarımı gerçekten güzel olmuş. V30, çok ince hatlara sahip ve oldukça hafif bir telefon. Ağırlığı sadece 158 gram.


Hem ekran kasa oranı hem de kenarlarının oval olması gayet güzel olmuş. LG’nin bu konuda başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz.


Arka kısımda bulunan parmak okuyucu yerinin de başarılı bir şekilde konumlandırıldığını söyleyebiliriz. İşaret parmağınız kolaylıkla parmak izi okuyucusuna ulaşabiliyor. Galaxy Note 8’in parmak izi okuyucusu, kameranın yanına konumlandırıldığı için birçok eleştiriye maruz kalmıştı. Yanlışlıkla kamera lensine değen parmağın, çok çabuk kamerayı kirlettiğini söyleyen kişi sayısı oldukça fazlaydı. Bu nedenle parmak izi okuyucusu konusunda LG’yi tebrik etmek gerekiyor.


Ses sistemi noktasında da oldukça başarılı. Hi-Fi Quad teknolojisi sayesinde çok daha gerçekçi ses vaat ediyor.

2- Ekran

LG V30’un ekranı gerçekten çok iyi tasarlanmış. V30, LG’nin bir önceki amiral gemisi G6’dan daha iyi bir ekran kasa oranına sahip. Ekran kasa oranı %81,22. Bu da çok iyi bir oran diyebiliriz.


6.0 inçlik OLED teknoloji ile üretilen V30’un ekranı, kırılmalara ve çizilmelere karşı direnci arttırılmış Corning Gorilla Glass 5 teknolojisine sahip.

Ekranı, tıpkı Galaxy Note 8’in ekranı gibi HDR10 teknolojisini destekliyor. Böylece kullanıcılarına muhteşem bir görüntü kalitesi sunuyor.


3- Donanım

V30, LG’nin Snapdragon 835 işlemciye sahip ilk telefonu oldu. V30, 8 çekirdek ve 4 GB RAM belleğe sahip. Böylece bir önceki amiral gemisi G6’ya göre performans olarak özellikle de işlemci noktasında oldukça iyi diyebiliriz. Ayrıca telefon 64 GB dahili hafızaya sahip. Fakat siz isterseniz bunu micro SD kart ile 2 TB’a kadar da arttırabiliyorsunuz.


4- Kamera

LG, kamera konusunda bir önceki amiral gemisi G6’ya göre çok fazla iyileştirmeler yapmış. Özellikle arka kameraları oldukça iyileştirmiş durumda. Arka kameralar 13 ve 16 MP çözünürlüğe sahip. Ön kameranın ise çözünürlüğü 5 MP.


Arka kameraların diyafram açıklığı ise muhteşem diyebiliriz. 16 MP kameranın f/1.6 diyafram açıklığı bulunurken, 13 MP kamera, f/1.9 diyafram açıklığına sahip. Böyle olunca da muhteşem fotolar çekme imkânına sahip oluyorsunuz.


Geniş açılı kamera modu da muhteşem diyebiliriz. Kamerayı geniş açılı moda aldığınızda 120 derecelik görüş açısı ile go pro kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz.

Ayrıca LG V30’un bu kamerası ile 2160p 4K video kaydı da yapabiliyorsunuz. Kısaca LG, kamera konusunda gerçekten oldukça iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz.


5- Batarya

LG V30, 3.300 mAh gücünde bir bataryaya sahip. Bataryası kablosuz şarj ve hızlı şarj teknolojisini destekliyor. Telefon hızlı şarj teknolojisini desteklediği için V30’un kutu içeriğinde Quick şarj 3.0 bulunuyor. LG’yi bu konuda tebrik etmek gerekiyor. Apple’da bu konuda LG’yi örnek alsa hiç fena olmaz.


Sonuç olarak özetlersek; LG V30 muhteşem tasarımı ve özellikleri ile gerçekten güzel bir telefon olmuş. Android telefonlar arasında hem tasarım hem de özellik olarak zirveye oynayacak bir telefon diyebiliriz.Yorum yap

*