Sosyal Media
sefa

LG Yeni Android One Cihazı LG G7 One'ı Tanıttı

Android One, giriş seviyesi cihazlarda daha akıcı bir işletim sistemi deneyimi sunmayı hedef edinmiş sayılı Google projelerinden birisi. Ancak her ne kadar hafif ve donanımı yormayan bir işletim sistemi taşıyor olsalar bile, giriş seviyesi cihazların performansı ortalamanın üzerine geçemiyor maalesef.

LG’nin duyurduğu G7 One modeli bu durumu değiştirmeye kararlı gibi görünüyor. Cihazın donanım özellikleri 2018 yılı içinde duyurulan birçok amiral gemisi modelinde dahi bulunmuyor. Üzerinde Qualcomm’un son çıkan Snapdragon 845 işlemcisi bulunan akıllı telefon ek olarak 3,000mAh batarya ve 6.1 inçlik QHD+ çözünürlükte bir ekrana sahip. Tasarım konusunda da son yılın trendi çentikli ekranın kullanıldığı akıllı telefonun hem performans hem de dizayn tarafıyla göz doldurduğu bir gerçek.Donanım konusunda, bütçe dostu bir fiyat vermek adına yapılan bazı kesintiler de yok değil cihazda. Yıllardır görmeye alışık olduğumuz çift lens teknolojisi kullanılmamış mesela. 16 Megapiksel çözünürlükte tek lensli arka kamera, f/1.6 diyaframa sahip. Ön tarafta bakacak olursak bizi, 8 Megapiksel çözünürlükte f/1.9 diyafram açıklığına sahip bir kamera karşılıyor.

Tüm bunların dışında 4GB Ram ve 32GB depolama alanı tercih edilen cihaz rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor diyebilirdik ama tam da burada fiyat konusu devreye giriyor. Sonuçta LG G7 One bir amiral gemisi modeli değil ve çok daha ulaşılabilir bir fiyatla piyasaya sürülecek. Son olarak, IP68 sertifikasına sahip olan model suya toza ve darbelere karşı dayanıklı ve alışık olduğumuz 3.5mm jak girişi de telefonda mevcut, böylece bluetooth kulaklıklara ekstra para harcamak zorunda kalmayacaksınız.

Fiyatının henüz netlik kazanmadığını belirtelim. Ancak LG bu konuda fark yaratacağının garantisini vermiş durumda, bu da demek oluyor ki kendi amiral gemisi modellerinden daha uygun bir fiyata piyasa sürmeyi düşünüyorlar.

Eğer LG, bu konuda sözünü tutmayı başarır ve akıllı telefon kullanıcılarını fiyat konusunda şaşırtabilirse, akıllı telefon piyasasındaki yerini sağlamlaştıracağı kesin. Sonuçta, aynı stratejiyi kullanan OnePlus’ın çok iyi yerlere gelmeyi başardığı bir gerçek. Bekleyip göreceğiz…Yorum yap

*