Sosyal Media
sengul

Logitech, Google İçin Ürettiği Kablosuz Klavye ve Faresini Duyurdu

Ünlü teknoloji şirketi Logitech bugün itibariyle Google’ın yeni Chromebook modeli için ürettiği kablosuz klavye ve faresini tanıttı. “Made for Google” sloganıyla tanıtılan ürünler, her ne kadar Google için üretilse de macOS ve Windows işletim sistemleri ile de uyum içerisinde çalışabiliyor.

Oldukça ince ve şık tasarıma sahip olan kablosuz klavye modeli K580, ergonomik yapısıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca klavyenin üzerinde akıllı telefonların konulacağı bir yuva bulunuyor. Böylece kullanıcılar, sadece bir tuşla bilgisayarları ve telefonları arasında geçiş yapabiliyorlar. Telefonda bulunan veriler kolay bir şekilde bilgisayar ortamına aktarılabiliyor.


Chrome OS ile uyumlu kısayol tuşlarına sahip olan K580 modeli, Google’ın sesli asistana ulaşmak için bir tuş bulunuyor. Ayrıca güç tasarrufu özelliğine de sahip olan K580’nin pil ömrü 36 sürebiliyor.

Logitech’in tanıttığı bir diğer ürünü M355 model numaralı kablosuz faresi, oldukça sessiz çalışan bir yapıya ve şık bir tasarıma sahip. Tıpkı kablosuz klavye gibi M355 kablosuz farede de güç tasarrufu modu bulunuyor. Farenin pil ömrü ise 18 ay sürebiliyor.


Yeni kablosuz klavye K580’in fiyatı, 49.99 dolar, yaklaşık 300 TL, M355 kablosuz farenin fiyatı ise 29.99 dolar yaklaşık 180 TL olarak belirlenmiş durumda.

 

 Yorum yap

*