Sosyal Media
sengul

Messenger Rooms İçin Yeni Güncelleme Yayınladı

Koronavirüs salgını sırasında uzaktan eğitim ve çalışma hayatı nedeniyle video konferans uygulamalarının önemi artmaya başlamıştı. Bu uygulamalar arasında önemli bir konuma sahip olan Zoom, birçok benzeri uygulamadan daha fazla özellikler sunuyor. Ancak Messenger Rooms’a gelen yeni özellikler Zoom’u tahtında edeceğe benziyor.

Normalde ABD App Store’da ilk 10’da bulunan Messenger Rooms, geçtiğimiz hafta beş basamak gerileyerek 15. sıraya düşmüştü. Ancak ülkede okulların açılması ile uygulama tekrar 10. sıraya yerleşti.

Okulların açılması Messenger Rooms’a olan ilgiyi artıracağından Facebook, uygulama için yeni bir güncelleme yayınladı.


Messenger Rooms’a gelen yeni güncelleme sayesinde artık yeni oda oluşturmak çok daha kolay. Kullanıcıların davet edildiği odalarda artık sohbet penceresinin üzerinde görünecek. Ayrıca kullanıcılar, ileri tarihli odalar da kurabilecekler.

Yeni güncelleme, kullanıcılara “Odaları Yönet” özelliği sayesinde odalara katılmalarını, odaları düzenlemelerini, oda oluşturmalarını ve odaları silmelerine izin verecek.

Kişiselleştirme olarak ise kullanıcılar, odaların arka plan resimlerini kendi telefonlarında bulunan resimlerden birisi olarak ayarlanabilecekler.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. adil 14/10/2020 15:44

    vavv işte buu