Sosyal Media
sefa

Mobil Uygulama Yazarak Milyarder Olun!

İnternetten para kazanma stratejileri her geçen gün daha da gelişiyor. En yaygın kullanılan yöntemlerden biri ise kesinlikle mobil uygulama sektörüdür. Sadece bir adet uygulama ile aylık binlerce lira kazanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için sahip olmanız gereken bazı yetkinlikler vardır. Bu yetkinliklerden en önemlisi ise en az bir adet yazılım dili bilmeniz gerektiğidir. Mobil uygulamalarda birçok yazılım dili tercih edilebilir. Bu aşamada, eğer herhangi bir yazılım dili bilmiyorsanız öğrenmeniz gereken yazılım dilini, yapmayı hedeflediğiniz uygulama fikrine göre tercih edin.

Mobil Uygulama Yazarak Milyarder Olun!

Elbette bir yazılım dile ile birden fazla uygulama yazılabilir. Ancak, içlerinden çok azında başarılı olursunuz. Örneğin; bir bankacılık uygulaması ile mobil oyun içerisinde ki yazılım aynı olmayabilir. Dolayısıyla, yapılması istenilen uygulama ile öğrenilen yazılım dili uyumlu olmalı. Bunun kararını vermek için öncelikle bir taslak hazırlayın. Hazırlayacağınız bu taslak aynı zamanda sizin iş planınız olabilir. Taslağı hazırlarken uygulama eliniz ile çizin ve tek tek yazın. Bunlar kısaca şöyle olabilir; Uygulamanın Arayüzü, Sayfaları, Arama Kısmı, Renleri vs. Bunları yaptıktan sonra, bu özellikleri sağlayabileceğiniz en uygun yazılım dilini seçin.

Mobil Uygulama Yazarak Milyarder Olun!

En uygun olduğunu düşündüğünüz yazılım dilini seçtikten sonra, yazılım dilini öğrenmek için yola koyulun. Mobil uygulama yazmaya karar verdiğinizde, yazılım dili bilmeyenler için en can sıkıcı ve en zorlu süreç budur. Ancak, bu aşamada kesinlikle vazgeçilmemesi ve özverili olunması gerekiyor. Yazılım dili öğrenmek, anadilinizden farklı bir dil öğrenmeye benzer. Zorlu ve sıkıcı bir süreçtir. Bu aşamada vazgeçmeden çalışmak, bu işin altın kuralıdır. Özellikle öneriyorum ki; yazılım dili bilmeyen kişiler dil öğrenme süresi zarfında başka hiçbir şey ile ilgilenmesinler. Odak noktanız daima yazılım dili öğrenmek olmalı.

Ara Vermeden Çalışın! Bir Yazılım Dili Öğrenin!

Odak noktanız değiştiği anda tüm bildiklerinizi unutabilir, hatta bu işten vazgeçebilirsiniz. Emin olun ki, içerisinde bulunduğumuz dönemde bir uygulamadan aylık yüz binlerce liralar kazanan insanlarda bu yoldan geçtiler ve başarılı oldular. Elbette her insan bu kadar güzel paralar kazanmak ister. Ancak, isteyenlerin çok azı başarılı olur. Başarısız olanlar yolun yarısında bırakıp gidenlerdir. Başaranlar ise geceleri uyumayıp sabaha kadar yazılım öğrenmek isteyen insanlardan oluşur. Dolayısıyla ne olursa olsun odak noktanızı değiştirmeyin.

Yazılım dili öğrendikten sonra uygulamayı yazmak için yola koyulabilirsiniz. Uygulama yazmaya karar verdiğinizde, uygulamayı yazmanıza olanak tanıyacak programı seçmeniz gerekiyor. Dünya üzerinde mobil uygulama yazmak için kullanılan en yaygın program kuşkusuz Android Studio’dur. Bu program, Google şirketi tarafından sürekli güncellenen en iyi uygulama yazma programıdır. Bu program ile bir oyun bile yazılabilir. Ancak, ben normal uygulamalar için tavsiye ediyorum. Bu programı indirmek için Google şirketinin Android Studio programına özel sunduğu web sitesine gidebilirsiniz. Windows dışında ki işletim sistemlerinde de son derece uyumlu şekilde çalışabiliyor. Ancak, bu program ile yazdığınız mobil uygulamalar sadece Android işletim sistemlerinde çalışabilir.

Unity 3D ile Çağın En iyi Oyununu Yazın!

Mobil Uygulama Yazarak Milyarder Olun!

Mobil uygulamanın dışında eğer bir mobil oyun yazmayı düşünüyorsanız, önünüzde yine birden fazla seçenek olacak. Mobil oyun ve bilgisayar oyunları sektöründe en çok tercih edilen programlardan biri Unity 3D programıdır. Bu program ile bir mobil oyun yazabilirsiniz. Program, iki boyutlu oyun yazılımını da destekliyor. Yapmak istediğiniz oyunun grafikleri çok iyi olsun, fizikleri çok iyi olmasada olur ama görseller efsane olsun diyorsanız; tercihiniz Unreal Engine 4 olmalı. Günümüzde çok oynadığımız Pubg Mobile oyunu bu oyun motoru tarafından yazılmıştır. Unity 3D programında fizik motoru ve yapay zeka aşırı gelişmiştir. Unreal Engine 4 programı da Unity’den geri değildir. Ancak, görsel efektlerin kalitesi konusunda onun üzerine yoktur. Her iki programında kullanımı oldukça basittir. Unity 3D ve Unreal Engine 4’ün kullanımı basittir. Ancak, bu iki programı kullanabilmek için yine bir öğrenme süreci olacak. Bu aşamada öğrenecekleriniz bir yazılım olmayacak. Korkmanıza gerek yok. Kısaca belirtmek gerekirse; programın temel kullanımı, assets kullanımı, kısayol tuşları vs.

Mobil Uygulama Yazarak Milyarder Olun!

Bu detaylar her programda olduğu gibi bu programlarda da mevcut. Öğrenmek istemeyen ve hemen işe koyulmak isteyenler de sorunsuz şekilde oyun yazabilir. Ancak, programı tanıyan ve öğrenen kişiler onlara göre çok daha hızlı oyun yazabilir. Gerekli şartlar yerine getirildiğinde ve özverili çalışıldığında çok basit bir oyunla bile aylık hatta günlük yüz binlerce lira para kazanabilirsiniz. Flappy Bird çok grafiksiz bir oyundu. Ancak, fikri harikaydı. Sadece bir günde yüz milyonlarca kez indirildi ve efsane oldu.


Yorum yap

*