Sosyal Media
sengul

MWC 2019’da Tanıtılan Akıllı Telefonlar

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2019 etkinliği kapsamında birçok firma birbirinden farklı teknolojik ürünlerini tanıttı. En çok ilgide tabii ki akıllı telefonlara oldu. Biz de Mobil Dünya Kongresinde tanıtılan akıllı telefonları bir araya getirdik. İşte MWC 2019 etkinliğinde tanıtılan akıllı telefonlar…

1- Huawei Mate X


Huawei’in ilk katlanabilir telefonu olan Mate X, 2.600 dolar yurtdışı fiyat etiketine sahip. 5G teknolojisini destekleyen telefon 8 inç ekran ve 3 farklı kameraya sahip.

2- Samsung Galaxy Fold


Samsung’un kitap gibi katlanabilen telefonu Galaxy Fold, 1980 dolar yurtdışı fiyat etiketine sahip. Telefon kapandığında 4.6 inç açıldığında ise 7.3 inç ekrana sahip oluyor. Galaxy Fold; üçü arka panelde, biri ön panelde, ikisi ise iç ekranda olmak üzere toplamda 6 adet kameraya sahip.

3- TLC Katlanabilir Telefon


TLC’nin amacı uygun fiyata katlanabilir ekran telefon sunmak. Galxy Fold’a benzer tasarıma sahip olan telefonun katlanan panelinde ekran yerine dijital saat buluyor.

4- Nokia 9 Pure View


Dünyanın ilk beş arka kameraya sahip olan telefonu Nokia 9 Pure View, 699 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

5- LG G8 ThinQ


Telefonun en dikkat çeken özelliği, ön panelde harekete karşı duyarlı sensörlerin olması. Böylece telefon el hareketlerinizi algılıyor ve sizlere cevap veriyor.

6- Sony Xperia X 1


Sony’nin önceki modellerine göre oldukça iyileştirilmiş tasarıma sahip olan Xperi X, 3 arka kameraya ve yüksek ekran gövde oranına sahip.

7- Oppo 5G


Oppo’nun ilk 5G teknolojisine sahip telefonunun baharda satışa sunulması bekleniyor.

8- ZTE Axon 10 Pro 5G


ZTE’nin ilk 5G’ye sahip olan telefonu Axon 10 Pro 5G, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Ayrıca telefonda ekran gömülü parmak izi okuyucu ve 3 arka kamera bulunuyor.

9- Xiaomi Mi Mix 3 5G


Xiaomi’nin ilk 5G teknolojisine sahip telefonunu Mi Mix 3 5G, 599 Euro fiyat etiketine sahip. telefonun mayıs ayında satışa sunulması planlanıyor.

10- Samsung Galaxy A30 ve A50


Samsung’un giriş-orta segment telefonları, ekran kalitesi ile ön plana çıkıyor. Her iki telefon da 6.4 inç AMOLED ekrana sahip.

Akıllı Telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*