Sosyal Media
yunus

MWC 2019: Xiaomi 5G Destekli Mi Mix 3 Modelini Tanıttı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi merakla beklenen ilk 5G destekli akıllı telefonu Mi Mix 3 5G'yi tanıttı. Yeni 5G destekli model firmanın birkaç ay önce Çin'de çıkardığı modelin hemen hemen aynısı. Tek bir fark var o da işlemci, yeni akıllı telefonda işlemci olarak Qualcomm'un Snapdragon 855 modeli tercih edilmiş.


Kısacası yeni akıllı telefon Xiaomi Mi Mix 3'ün 5G destekleyen versiyonu olmuş. Dünyaca ünlü telefon operatörleri ile anlaşma sağlayan Xiaomi akıllı telefonunun fiyatını 599€ olarak belirledi. Akıllı telefon siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneğine sahip olacak.

Xiaomi Mi Mix 3'ün üzerinde 6,39 inç büyüklüğünde ve 1080x2340px çözünürlüğünde AMOLED bir ekran bulunuyor. Akıllı telefonun kızaklı kamera sistemi sayesinde herhangi bir çentiği bulunmuyor ve kullanıcıya kusursuz bir tam ekran deneyimi sunuyor. Xiaomi Mi Mix 3, (6GB RAM+64GB) dahili depolama alanı (6GB RAM+128GB) dahili depolama alanı olmak üzere iki farklı varyasyona sahip.


Üzerinde 3100mAh kapasitesinde bir batarya bulunan akıllı telefonun her iki tarafında da çift-lensli kamera sistemleri bulunuyor. Kızaklı sistemin altında yapay zekâ desteğine sahip (sahne tanıma, stüdyo ışıklandırması, gerçek zamanlı güzellik videosu vb.) 24MP+2MP çözünürlüklerinde iki lensten oluşan ön kamera sistemi bulunuyor. Akıllı telefonun arka kamerası ise 12MP+12MP çözünürlüklerinde çift lensten oluşuyor ve tam 960 fps kadar yavaş çekim video kaydını destekliyor.

Çin pazarında iki farklı varyasyonu satışa çıkarılan Xiaomi Mi Mix 3'ün 6GB RAM+128GB depolama alanı bulunan modelinin fiyatı 490$ civarındayken, 8GB RAM+128GB depolama alanı bulunan model 600$ fiyat etiketi ile satılıyor. Akıllı telefonun aynı zamanda Forbidden City Palace Museum isimli, 10GB RAM ve 256GB depolama alanına sahip özel üretim bir modeli de mevcut. Bu modelin fiyatı ise 750$ civarında.

Xiaomi mi8 model telefon için tıklayınız.


Yorum yap

*