Sosyal Media
sefa

Netfilix, Android İçin Ekran Kilidi Özelliğini Kullanıma Sundu

Coronavirüs salgını nedeniyle evinde kalmaya devam eden insalar, tercihlerini en çok dijital platformlardan yana kullandı. Bu dijital platformların başında da Netfilix geliyor. Gerek ülkemizde gerekse dünyada oldukça popülerleşen Netflix, kullanıcıları için de yenilikler sunmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimini iyileşrimek için bugün itibariyle Android platformunda ekran kilit özelliğini kullanıma sundu.

Bildiğiniz üzere Netflix, hem televizyondan hem de mobil cizalardan kullanım imkanı sunuyor. Mobil cihazlardan Netflix'te içerik izlerken kullanıcıların eli yanlışlıkla ekrana dokunduğunda içeriği ileri-geri alabiliyor, duraklatabiliyor veya izlenen bölümü atlatabiliyor. Bu konuda birçok kullanıcı şikayetlerini Netflix'e iletmişti ve bir çözüm bekliyordu.


Kullanıcıların dile getirdiği bu sorunlara cevap veren Netflix, şimdilik Android platformu için ekran kilit özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcılar cihazlarından bir şeyler izlemeye başladığında ekranın sol alt kısmında ortaya çıkıyor. Ekran kilidi seçeneğine dokunulduğunda tüm kullanıcı arayüzü kilitleniyor. Böylece kullanıcılar ekrana yanlışlıkla dokunduğunda içeriği ileri-geri veya bölümü atlama gibi durumlarla karşılaşmamış oluyor. İzledikleri film veya dizinin keyfini çıkarabiliyorlar.

Şimdilik kadameli olarka Android kullanıcılara gönderilen özelliğin, kısa süre sonra iOS platforumuna da gelmesi bekleniyor.
Yorum yap

*