Sosyal Media
yunus

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Netflix izleme geçmişi, bazen oldukça işe yarıyor ancak bazen de insanı çileden çıkarabiliyor. Geçmişte izlediklerinizi kayıt altına alan Netflix, sonradan ne izleyeceğiniz konusunda sizlere tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyeler de kararsız kaldığınız durumlarda size yardımcı olabiliyor. Ancak sürekli “Şunu izlemek ister misiniz, tekrar izlemek ister misiniz?” gibi uyarlılar canınızı sıkıp keyfinizi kaçırabilir. Netflix’in bu can sıkıcı uyarılarından kurtulmak istiyorsanız arama geçmişini silmeniz gereyor.


Netflix İzleme Geçmişini Silme

İstediğiniz herhangi bir şeyi silmek oldukça basit. Öncelikle Netflix’in internet sitesine giderek oturumunuzu açın. Ardından ekranın sağ üst köşesinde bulunan profil resminize tıklayın. Gelen seçeneklerden "Hesap" bölümüne giriş yapın.  Bu bölümden "İzleme etkinliği" seçeneğinin karşısındaki "Görüntüle" yazısına tıklayın. Açılan ekranda karşınıza Netflix'te daha önceden izlediğiniz içerikler gelecek. İzleme geçmişinden kaldırmak istediğiniz içeriğin sağ tarafında bulunan "izleme geçmişinde gizle" (daire şeklindeki ikonun üzerine tıklayın) seçeneğine tıklayayın.


Daire şeklindeki ikonun üzerine tıkladığınız yapımları tüm cihazlardan 24 saat içerisinde kaldırmış olacaksınız. Eğer daha önceden izlediğiniz dizinin bir bölümünü silmeyi seçtiyseniz, Netflix dizinin tüm bölümlerini tek tıklamayla silme seçeneğini size sunacaktır. Dilerseniz ekranın altında bulunan "tümünü gizle" seçeneğine tıklayrak tüm izleme geçmişini de kaldırabilirsiniz.


Netflix’te izleme geçmişini silmek bu kadar basit. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık istemediğiniz uyarıları görmeyeceksiniz.

 

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Adnan Karadağ 30/10/2020 23:41

    Merhaba arkadaşlar Telefon General Mobil 9 pro fesbuk ta vetch geçmişi tümü nasıl silinir ben bulamadım yardımcı olursanız teşekkürler