Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir

Netflix izleme geçmişi, bazen oldukça işe yarıyor ancak bazen de insanı çileden çıkarabiliyor. Geçmişte izlediklerinizi kayıt altına alan Netflix, sonradan ne izleyeceğiniz konusunda sizlere tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyeler de kararsız kaldığınız durumlarda size yardımcı olabiliyor. Ancak sürekli “Şunu izlemek ister misiniz, tekrar izlemek ister misiniz?” gibi uyarlılar canınızı sıkıp keyfinizi kaçırabilir. Netflix’in bu can sıkıcı uyarılarından kurtulmak istiyorsanız arama geçmişini silmeniz gereyor.


Netflix İzleme Geçmişini Silme

İstediğiniz herhangi bir şeyi silmek oldukça basit. Öncelikle Netflix’in internet sitesindeki “Etkinliğim” sayfasına gidin. Ardından arama listesinde görünen tercihlerin yanında bulunan x işaretine tıklayın.


X işaretini tıkladığınız yapımları tüm cihazlardan 24 saat içerisinde kaldırmış olacaksınız. Eğer daha önceden izlediğiniz dizinin bir bölümünü silmeyi seçtiyseniz, Netflix dizinin tüm bölümlerini tek tıklamayla silme seçeneğini size sunacaktır.


Netflix’te izleme geçmişini silmek bu kadar basit. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık istemediğiniz uyarıları görmeyeceksiniz.

 

 Yorum yap

*