Sosyal Media
sengul

Netflix’te Bugünün En Çok İzlenen Yapımları Belli Oldu

Dijital içerik platformu Netflix’in top 10 listesi değişmeye devam ederken, platforma yeni içerikler de eklenmeyi sürdürüyor. Top 10 listesinin zirvesinde 25 Eylül 2015’te gösterime giren Türk yapımı Yok Artık sinema filmi yer alıyor.

1- Yok Artık


2015 yılında gösterime giren Yok Artık, komedi türünde Türk yapımı bir filmdir. yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı Yok Artık’ın kadrosunda Şahin Irmak, Şebnem Bozoklu, Onur Buldu, Cem Gelinoğlu ve Zafer Algöz gibi isimler bulunuyor. 1.689.248 TL hasılat elde eden film, bugün Netflix’in top 10 listesinin birinci sırasında bulunuyor.

2- White Lines


Birkaç gün önce Netflix’te yayınlanan ve Netflix Orijinal dizisi olan White Lines, bugün en çok izlenen yapımlar arasında ikinci sıraya yerleşti. Dizi, bir kadının, uzun zaman önce Ibiza’da kaybolan erkek kardeşini aramasıyla başlayan olayları konu alıyor.

3- Eğlenceli Tarih Dersleri


Hazır yemeklerden, nükleer enerjiye kadar birçok konuda içeriğe sahip olan Eğlenceli Tarih Dersleri bugünkü top 10 listesinin üçüncü sırasında yer alıyor. Belgesel türü olan yapım yeni yayınlanmasına rağmet Netflix’in top 10 listesine girmeyi başarıyor.

4- Control Z


Conrol Z, bir gençlik dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 8 bölümden oluşan dizinin konusunu bir hacker’ın, eğitim aldığı lisedeki kişilerin bilgilerini açığa çıkarmasıyla meydana gelen olaylar oluşturuyor. Control Z, bugünün en çok izlenen yapımları arasında dördüncü sırada bulunuyor.

5- The Last Dance


The Last Dance, Chicago Bulls‘un NBA’deki başarlı yıllarının son zamanlarını konu alıyor. Belgeselde Chicago Bulls‘un o dönemdeki efsane oyuncuları Michael Jordan, Dennis Rodman, Scotty Pippen gibi isimlerin, o döneme dair yaptığı açıklamalar oldukça etkileyici ve dikkat çekici. 10 bölüm olarak yayınlanan dizi döneme ait ilginç bilgiler içeriyor.

6- Valeria


İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, kendilerini keşfetmekte olan üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elísabet Benavent'in romanından uyarlanan dizinin oyuncuları arasında Diana Gomez, Maxi Iglesias, Paula Malia, Aitor Luna ve Silma Lopez bulunuyor. Kısa bir süre önce top 10 listesinin onuncu sırasında yer alan Valeria, bugün ise listenin altıncı sırasında ilerledi.

7- Aşk 101


Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmış ve dizi hakkında şikeyette bulunulmuştu. Ancak yapılan inceleme sonucunda soruşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Uzun süre Netflix’in top listesinin zirvesinde bulunan dizi bugün altı basamak gerileyerek yedinci sıraya yerleşiyor.

8- Güzelliğin Portresi


Güzelliğin Portresi, Umur Turagay'ın yönettiği, Pınar Bulut ve Onur Koralp'ın senaryosunu birlikte kaleme aldıkları, başrollerini Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu'nun paylaştığı Türk yapımı gerilim ve dram filmi. Filmin konusunu bir kadının, babasının gizemli ölümünü araştırması oluşturuyor. Aralık 2019 vizyona giren film bugün en çok izlenen yapımlar arasında sekizinci sırada yer alıyor.

9- Prison Break


Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows'u ve Lincoln'ün kardeşi Michael Scofield'ın abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Platforma yeni gelen dizilerden olan Prison Break bugün en çok izlenen yapımlar sıralamasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

10- Behzat Ç


Bir döneme damgasını vuran Behzat Ç, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında onuncu sırada bulunuyor.

 

 

 

 Yorum yap

*