Sosyal Media
sengul

Netflix Türkiye'de Bugünün En Çok İzlenen Yapımları

Dijital yayın platformu Netflix, yayınladığı birçok orijinal içerikler, dizler ve filmler ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Platforma sürekli yeni içerikler gelmeye devam ederken, Netflix Türkiye'nin Top 10 listesi de değişmeye devam ediyor. Bugün ise Netflix Türkiye'nin Top 10 listesinin zirvesinde sosyal medyada çok konuşalan ve platforma yeni eklenen yerli bir yapım olan Aşk 101 bulunuyor.

İşte Netflix Türkiye'nin Top On Listesi

1- Aşk 101


Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmıştı. Her ne kadar tepki alsa da Aşk 101 isimli yerli dizi bugün en çok izlenen yapım oldu.

2- Extration


Platforma yeni gelen aksiyon türünde bir yapım olan Extration, bugün Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapımlar listesinin ikinci sırasında yer aldı. Film, zengin bir adamın oğlunun, uyuşturucu baronu tarafından kaçırılmasıyla başlıyor.

3- Too Hot To Handle


Netflix'e yeni gelen Too Hot To Handle, birkaç gün boyunca en çok izlenen yapım olmayı başarmıştı. Bugün ise en çok izlenen yapımlar arasında üçüncü sıraya geriledi. Survivor formatını andıran çeşitli yerlerden gelen ve bir adada bir araya getirilen gençler 100 bin dolarlık bir ödülü kazanmak için yarışmaya katılıyor. Dizinin +18 sınırlamasının bulunduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

4- La Casa De Papel


4. sezonun yayınlanmasıyla birlikte Netflix Türkiye'de en çok izlenen yapım olan La Casa De Papel bugün ise en çok izlenenler listesinin dördüncü sırasında yer aldı.

5- Recep İvedik 6


Recep İvedik serisinin son filmi olan Recep İvedik 6, gişede gösterdiği başarıyı Netflix'te de gösterdi. Platforma geçtiğimiz günlerde gelen film, uzun süre en çok izlenen yapımlar arasında birici olmasına rağmen bugün dört basamak gerileyerek beşinci sıraya düştü.

6- After Life


Netflix Türkiye'nin Top 10 listesinin altıncı sırasında After Life isimli dizi buluyor. İkinci sezonu geçtiğimiz günlerde yayınlanan dizi, eşini kaybedeb bir gazete yazarını ve yaşadığı olayları konu alıyor.

7- Prison Break


Platforma yeni gelen yapımlardan olan Prison Break, kısa süre önce en çok izlenen yapımlar sılamasının altıncı sırasında yer alıyordu. Bugün bir basamak gerileyerek sekizinci sıraya yerleşiyor.

8-  Vis a Vis


İlk olarak 2015 yılında yayınlanan Vis a Vis, polisiye ve gerilim türünde bir dizi. Yakın bir zamanda Netlix'e gelen dizi toplam dört sezondan oluşuyor. Bugün ise en çok izlenen yapımlar sıralamasında sekizinci sırada bulunuyor.

9- Willoughby Ailesi


Pearn ve Mark Stanleigh'ın kaleme aldığı, Kris Pearn tarafından yönetilen ve Rob Lodermeier'in yardımcı yönetmenliğini yaptığı Kanada-Amerikan bilgisayar animasyonlu bir komedi filmi olan Willoughby Ailesi, Lois Lowry'nin aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Yeni bir film olan Willoughby Ailesi, bugün Netflix'te en çok izlenenler arasında dokuzuncu sırada bulunuyor.

10- 7. Koğuştaki Mucize


Uzun bir süre en çok izlenen yapımlar listesinin zirvesinde yer alan 7. Koğuştaki Mucize filmi, bugün itibariyle listenin onucu sırasında kendine yer bulabildi. Aras Bulut İynemli'nin baş rolünde yer aldığı filmin konusunu 1983 yılında sıkı yönetim döneminde, bir komutanın çocuğunu öldürmekten tutuklanıp idam cezasına mahkum edilen ve kızından ayrı kalan zihinsel engelli bir babanın yaşadıkları oluşturyor.
Yorum yap

*