Sosyal Media
yunus

Netflix Türkiye’de Bugünün Top 10 Listesi

Dijital içerik platformu Netflix’in top 10 listesi değişmeye devam ederken, platforma yeni içerikler de eklenmeyi sürdürüyor. Top 10 listesinin zirvesinde 29 Temmuz 2013’te gösterime giren bilim kurgu filmi Snowpiercer yer alıyor.

1- Snowpiercer


Snowpiercer, 2013 çıkışlı bilimkurgu filmidir. Film Le Transperceneige isimli Fransız çizgi romandan uyarlanmış olmakla birlikte, güney koreli yönetmen ve senarist Bong Joon-ho'un ilk İngilizce filmidir. Netflix’te yayınlanmasının ardından kısa sürede en çok izlenenler arasına girmeyi başardı ve top 10 listesinin zirvesine yerleşti.

2- History 101 Eğlenceli Tarih Dersleri


Hazır yemeklerden, nükleer enerjiye kadar birçok konuda içeriğe sahip olan Eğlenceli Tarih Dersleri bugünkü top 10 listesinin ikinci sırasında yer alıyor. Belgesel türü olan yapım yeni yayınlanmasına rağmet Netflix’in top 10 listesine girmeyi başarıyor.

3- Yok Artık


2015 yılında gösterime giren Yok Artık, komedi türünde Türk yapımı bir filmdir. yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı Yok Artık’ın kadrosunda Şahin Irmak, Şebnem Bozoklu, Onur Buldu, Cem Gelinoğlu ve Zafer Algöz gibi isimler bulunuyor. 1.689.248 TL hasılat elde eden film, bugün Netflix’in top 10 listesinin üçüncü sırasında bulunuyor.

4- Control Z


Conrol Z, bir gençlik dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 8 bölümden oluşan dizinin konusunu bir hacker’ın, eğitim aldığı lisedeki kişilerin bilgilerini açığa çıkarmasıyla meydana gelen olaylar oluşturuyor. Control Z, bugünün en çok izlenen yapımları arasında dördüncü sırada bulunuyor.

5- White Lines


Birkaç gün önce Netflix’te yayınlanan ve Netflix Orijinal dizisi olan White Lines, bugün en çok izlenen yapımlar arasında beşinci sıraya yerleşti. Dizi, bir kadının, uzun zaman önce Ibiza’da kaybolan erkek kardeşini aramasıyla başlayan olayları konu alıyor.

6- Valeria


İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, kendilerini keşfetmekte olan üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elísabet Benavent'in romanından uyarlanan dizinin oyuncuları arasında Diana Gomez, Maxi Iglesias, Paula Malia, Aitor Luna ve Silma Lopez bulunuyor. Kısa bir süre önce top 10 listesinin onuncu sırasında yer alan Valeria, bugün ise listenin altıncı sırasında ilerledi.

7- Aşk 101


Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmış ve dizi hakkında şikeyette bulunulmuştu. Ancak yapılan inceleme sonucunda soruşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Uzun süre Netflix’in top listesinin zirvesinde bulunan dizi bugün altı basamak gerileyerek yedinci sıraya yerleşiyor.

8- Prison Break


Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows'u ve Lincoln'ün kardeşi Michael Scofield'ın abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Platforma yeni gelen dizilerden olan Prison Break bugün en çok izlenen yapımlar sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor.

9- The Last Dance


The Last Dance, Chicago Bulls‘un NBA’deki başarlı yıllarının son zamanlarını konu alıyor. Belgeselde Chicago Bulls‘un o dönemdeki efsane oyuncuları Michael Jordan, Dennis Rodman, Scotty Pippen gibi isimlerin, o döneme dair yaptığı açıklamalar oldukça etkileyici ve dikkat çekici. 10 bölüm olarak yayınlanan dizi döneme ait ilginç bilgiler içeriyor.

10- Behzat Ç


Bir döneme damgasını vuran Behzat Ç, bugün Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında onuncu sırada bulunuyor.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. mehmet 04/06/2020 19:08

    merhaba listeyi günlük mü sunuyorsunuz keşke tarih yazsanız daha iyi olur