Sosyal Media
yunus

OnePlus 6T'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus yeni amiral gemisi modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Herkesin merakla beklediği yeni OnePlus 6T ile ilgili birçok sızıntı yapılmış, hatta şirket parmak izi sensörünün ekran üzerinde olacağını onaylayarak sızıntı haberlerini de doğrulamıştı.


Ekran üzerine konumlandırılacak olan parmak izi sensörünün, cihaz tasarımını büyük oranda etkileyeceği bir gerçek. Bunun yanı sıra OnePlus bu yeni özelliği doğrulamak adına bir ekran görüntüsü de paylaştı. Ekran görüntüsündeki diğer bir detay ise şirketin yeni amiral gemisi modeli OnePlus 6T’nin lansman tarihi oldu.

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre OnePlus 6T’nin lansman etkinliği 17 Ekim Çarşamba günü saat 11:00’da yapılacak. Çinli akıllı telefon üreticisinin şimdiye kadar çıkardığı her amiral gemisi modelini 5 aylık periyotlarla kullanıcılarının beğenisine sunduğu tecrübeyle sabit. En son akıllı telefon modeli OnePlus 6’yı bu Mayıs ayında piyasaya sürdüğünü göz önüne alırsak, OnePlus 6T’nin de Ekim ayında tanıtılması gayet olası.

OnePlus 6T’nin Beklenen Özellikleri

Öncelikle işlemci yönüyle güçlü bir performans yakalaması beklenen yeni OnePlus 6T’nin üzerinde Qualcomm’un Snapdragon 845 yonga seti kullanılacağı düşünülüyor. İşletim sistemi olarak da Android 9.0 Pie ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Diğer beklentiler ise; akıllı telefonun 6.28-inç büyüklükte ve Full HD+ çözünürlükte Optik AMOLED bir ekrana sahip olacağı yönünde. Yine şirketin yaptığı açıklamalara bakarsak OnePlus 6T modeli, selefine göre 0.45 mm daha kalın olacak ve en önemlisi yeni amiral gemisinde, üç lensten oluşan bir ana kamera sistemi kullanılabilir.


Diğer bir online rapora göre Çin menşeili şirket, başarılı ürünlerinden olan OnePlus Bullets kablosuz kulaklığının yeni versiyonunu da aynı etkinlik kapsamında tanıtacak. Yeni OnePlus Bullets’ın üzerinde küçük iyileştirmeler yapılarak performans, pil ömrü ve tasarım anlamında geliştirilmesi bekleniyor.Yorum yap

*