Sosyal Media
sefa

OnePlus 7 ve 7 Pro Modelleri Hakkında Yeni Detaylar Var

OnePlus'ın yeni amiral gemisi modeli OnePlus 7'nin tanıtılmasına sadece haftalar kaldı ama akıllı telefonla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirket akıllı telefon ile ilgili çıkan birçok detayı şimdiden onayladı bile, ancak cihazın özellikleri hakkındaki diğer detaylar gizemini korumaya devam ediyor.

Yeni amiral gemisi modelinin 3-lensten oluşan bir ana kamera sistemine sahip olacağını zaten biliyoruz fakat bugün itibarıyla Wired isimli web sitesi tarafından paylaşılan raporda cihazın kamera detayları açığa çıkarılmış.


Akıllı telefonun gerçek çözünürlüğü 12 MP olan ancak Pixel birleştirme teknolojisi ile 48 MP çözünürlüğünde fotoğraflar üretebilen bir ana sensöre sahip olacağı bilinen bir detaydı. Cihazın ikincil lensi ise zoom özelliği taşıyacak ve OnePlus 7 Pro'nun en azından 3x optik zoom desteği sunacağını biliyoruz. Akıllı telefon 3. lensi hakkında henüz net bir bilgi bulunmasa da şirketin ToF (Time of Flight) lens kullanmayacağını biliyoruz ve bu da demek oluyor ki 3. lens ultra geniş açı sensörü olacak.

OnePlus 7 Pro modelini kullanıcı geri dönüşlerini dikkate alarak oluşturduğunu belirten şirket, bir fotoğrafçının gözünden baktığımız zaman, akıllı telefon fotoğrafçılığında fark yaratacak en önemli detayın optik zoom olduğunu düşünüyor.


Ancak görünen o ki cihaz ile çekilen bazı fotoğrafların kalitesi Huawei P30 Pro ile kıyaslandığında detay ve kontrast yönünden biraz geride kalıyor. Konu düşük ışık olduğunda daha başarılı bir iş çıkaran OnePlus 7 Pro, karanlık ortamlarda daha iyi sonuçlar vermek için Google Pixel 3 modelleri ve P30 Pro'da kullanılana benzer bir teknolojiye sahip.

Şirket, kamera uygulamasında kullanılan yapay zekâ desteğinin OnePlus 6T modeli ile aynı sadelikte olacağını ve yeni akıllı telefonda çok daha gelişmiş bir portre modu kullanıldığını da açıklamasına ekledi.

Yeni One Plus 7 ile ilgili son gelişmeleri öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayın.Yorum yap

*